.

.

DIAOD Таванот Светлина ПРЕДВОДЕНА од Современото Живеење Соба Светлина,Правоаголни Дизајн Блиску до Таванот Осветлување Светилка Метал Акрилик Затворен Таванот Св?

DIAOD Таванот Светлина ПРЕДВОДЕНА од Современото Живеење Соба Светлина,Правоаголни Дизајн Блиску до Таванот

DEN 12739.44

Пристапност
Во достапна форма

Извор на светлина : високо-квалитетни LED чип извор на светлина, LED извор на светлина има предности на висока осветленост, ниско потрошувачка на енергија, долг живот, заштеда на енергија и заштита на животната средина.Светлосни ефекти : 3500 K топло бела светлина и dimmable (далечинскиот управувач може да се користи за да ја прилагодите светлината на бојата и осветлувањето на 3500k~6500k).Се прилагодат на сцена : Персоналните креативен дизајн е погодна за секој дом, како дневна соба, спална соба, студија, канцеларија и други затворен осветлување.Големина на : На таванот светилка е 10cm висок и има дијаметар од 58cm.Материјал : светилка тело е направена од акрилик и алуминиум.Таванот светлина е без рамка, мала тежина и лесно да се инсталира.Напон : 110v~240v Whether извор на светлина има светлосен извор : нема светлина source Ceiling светлина тип : алуминиум таванот light Style : едноставен и modern Ceiling светлина облик : creative Light тело : aluminum Shade материјал : Акрилик lampshade Light код тип : LED чип светлина source Lamp висина : 10cm Size : дијаметар 58 cm Craft : Modern Irradiation област : 15~20 метри квадратни / 20~25 квадратни meters Adapt на сцена : дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, студија, децата соба, канцеларија, сала за состаноци и други затворен осветлување.

Главните карактеристики

Избор на клиент