.

.

Guowall 6 инчи и 8 инчен Круг Пан Торта, Торта Калап Сирење Торта Тава со Отстранлив Дното Печење Послужавник

Guowall 6 инчи и 8 инчен Круг Пан Торта, Торта Калап Сирење Торта Тава со Отстранлив Дното Печење Послужавник

DEN 1284.00

Пристапност
Во достапна форма

【Десен агол дизајн】торта ембрионот направени од 90 ° straight edge е совршен, целата ембрионот е искористен, без отпад; висока температура отпор, безбедноста и нема мирис, има многу силна стабилност и коефициент на топлинска спроводливост загрева рамномерно.Тоа е безбедно за висока температура на печење и има стабилна својства. 【Crimping Дизајн】 Зајакнување на дизајн на виткање, па како не, да наштети на вашите раце, и на дното плоча не е деформирано. 【Дното Дизајн】дното користи уникатен ритам дизајн, кој е поефикасно да се спречи истекување на течен, и факултетот за лиење го прави вашиот времето за печење повеќе пријатни. 【Спојка Дизајн】јазот помеѓу дното плоча и торта лента е само 0.2 мм, што е повеќе запечатени и двојно течење-доказ!Нека вашиот десктоп и рерна биде како чисто како некогаш!. 【Високо-квалитетни материјали】Направен од високо-квалитет на јаглероден челик материјал, не-стап слој, униформа греење, не е лесно да горат.Никаква нечистотија и нечистотија, лесен за чистење.Хуманизирано дизајн околу виткање, мазна, а не рака подготвени.Добро за правење chiffon торта, мус торта, сирење торта, слоеви и нивоа колачи.

Главните карактеристики

Избор на клиент