.

.

LAJS Милениче Ознака Скенер, 134.2 Khz позадинско осветлување на Екранот Висока Осветленост на Животните Рачни Читателите за Мачки за Кучиња

LAJS Милениче Ознака Скенер, 134.2 Khz позадинско осветлување на Екранот Висока Осветленост на Животните Рачни

DEN 796.56

Пристапност
Во достапна форма

Повеќе Ознака Формат : Animal чип читателот усвојува безжична читање на владата и поддржува електронски етикети во EMID, FDX‑Б (ISO11784/85) формати.Мемориска Функција : Animal рачни читателот може да се сместат до 128 етикета информации кои можат да бидат префрлени на компјутер преку USB кабел.Стабилни Перформанси : Пет ознака скенерот има стабилни перформанси, едноставна операција, погоден за мали животни менаџмент, следливост управување.Читање Историски Податоци : На позадинско осветлување на екранот е лесно за вас да го прочитате и ќе можете да прочитате на историските податоци во внатрешните прочитајте режим.Едноставна Операција : работата е едноставна, полнење преку USB интерфејс.Литиум батерија е повеќе еколошки.Функција : 1. Повеќе Ознака Формат : Animal чип читателот усвојува безжична читање на владата и поддржува електронски етикети во EMID, FDX‑Б (ISO11784/85) формати.2. Читање Историски Податоци : На позадинско осветлување на екранот е лесно за вас да го прочитате и ќе можете да прочитате на историските податоци во внатрешните прочитајте режим.3. Стабилни Перформанси : Пет ознака скенерот има стабилни перформанси, едноставна операција, погоден за мали животни менаџмент, следливост управување.4. Мемориска Функција : Animal рачни читателот може да се сместат до 128 етикета информации кои можат да бидат префрлени на компјутер преку USB кабел.5. Едноставна Операција : работата е едноставна, полнење преку USB интерфејс.Литиум батерија е повеќе еколошки.Како да го Користите : Откако вашиот уред е вклучен, на рачен уред пристапи на етикетата за да скенирате и прочитате информациите.Ако немаат етикета е откриен, на екранот се прикажува "Нема Ознака".Спецификација : Предмет Тип : Animal Рачни Reader Material : ABSColor : Black Battery : 3.7 V литиум батерија 500mah (изградена во батеријата) USB Напојување : DC 5 VWorking Фреквенција : 134.2 Khz Tag Формат : EMID, FDX-Б(ISO11784/85)Читање на Далечина : 2 x 12mm стакло ознака>5cm, 30мм ear tag >15cm (зависи ознака)Читање Време : <100ms Memory : 128 records Communication : USB2.0 Language : English Working Температура : -10℃-50℃Пакет Листа : 1 x Animal Рачни Reader1 x USB Cable1 x Прирачник.

Главните карактеристики

Item Type:
Animal Handheld Reader
Material:
ABS
Color:
Black
Battery:
3.7V lithium battery 500mah (built in battery)
USB Power Supply:
DC 5V
Working Frequency:
134.2Khz
Tag Format:
 EMID, FDX-B(ISO11784/85)
Reading Distance:
2 x 12mm glass tag>5cm, 30mm ear tag >15cm (depends on tag)
Reading Time:
 <100ms
Memory:
128 records
Communication:
USB2.0
Language:
 English
Working Temperature:
 -10℃-50℃
Package List:
1 xAnimal Handheld Reader1 x USB Cable :
1 x Manual :
Избор на клиент