.

.

HPDAVV Oilless Вакуум Пумпа за 100W Oilless Вакуум Пумпа за Исклучување на 24L/мин 110V

HPDAVV Oilless Вакуум Пумпа за 100W Oilless Вакуум Пумпа за Исклучување на 24L/мин 110V

DEN 3479.76

Пристапност
Во достапна форма

【Издржлив Материјал】 Моќност : 100 W; Max.притисок : 3.2 бар; Max Вакуум : -95 Kpa.Вакуум пумпа е направен од тешки-должност алуминиумска легура со добри топлина дисипација способности, трајни и здрав со стабилна работа. 【Сугестии за инсталација и работа】 Пренесување на воздух, гасови и пареата на температури помеѓу +5°C и+40°.Проверете ја компатибилноста на материјали на пумпата главата, дијафрагмата и вентили со среден пред да го користите. 【Сигурен квалитет и долг животен век】 обезбедување на ниско ниво на бучава 52d B само , ниски вибрации дизајн и oilless додека конзумирање на ниски нивоа на моќ.Обезбеди ладилникот за воздух излез,дури и при максимален капацитет.Нивната ниска одржување барања задржи ефикасноста на пополнување нагоре. 【Широка Примена】 Наменета за супериорна удобност и преносливост.Вакуум пумпа е погоден за домаќинство климатизација, автомобилот одржување, вакуум пакувања, фрижидер вакуум, Индустрија, итн. 【Добра средина перформанси】 дијафрагмата вакуумски пумпи се користи во различни индустрии, вклучувајќи храна и пијалоци и петрохемиската индустрија.Карактеристики на уметнички изглед и едноставна структура , лесно за вас да се носат и продавница.

Главните карактеристики

Избор на клиент