.

.

GreenLife Мек Зафат Здрава Керамички Nonstick, Садови Садови и Тави Поставете, 12 Парче, Жолта

GreenLife Мек Зафат Здрава Керамички Nonstick, Садови Садови и Тави Поставете, 12 Парче, Жолта

DEN 1919.76

Пристапност
Во достапна форма

Садови сет вклучува : 7" и 9.5" тави, 2 четвртиот Saucepan со капак, 5 четвртиот акции тенџере со капак, 2.5 четвртиот соте тавата со капак, од не ' рѓосувачки челик steamer, најлон ladle, најлон дупчиња тарнер, и 5-парче мерење лажици.Нашиот здрав и лесен-за-чистење на керамички nonstick обложување е изведен од песок и слободни на PFAS, PFOA, олово и кадмиум напор за готвење и брзо расчистување.Мек Зафат Bakelite рачки се дизајнирани да остане кул на stovetop за максимална удобност.Направени од рециклиран алуминиум и засилен wobble-слободна основа за дополнителна сила, па дури и греење.Машина за миење садови безбедно, но повеќето мензи ја избрише секоја солза.Rivetless внатрешни работи за да се спречи snags и храна израстоци.Издржливи стакло капаци за добар поглед на секој оброк во тек.Мек Зафат колекција е за сите удобност и контрола.Дизајниран за напор перформанси и расчистување, овој сет карактеристики нашите toxin-слободен Thermolon nonstick обложување, која е бесплатна за PFAS, PFOA, олово и кадмиум.Green Life е здрава керамички nonstick не е заглавен во минатото—тоа е зошто нашите керамички nonstick започнува со песок и создава 60% помалку CO2 емисии за време на лекување фаза од традиционалните облоги.На тави се, исто така, направена со рециклиран алуминиум, затоа што сакаат вашите деца' деца да се готви здрава, премногу.Завршил во различни бои, овој сет е опремена со престој-кул работи да се задржи вашата готвење удобно.Издржливи стакло капаци за добар поглед на секој оброк во тек без да се жртвува топлина.За сите шпоретот блузи, освен индукција.Фурна безбедно да се 350°F. машина за миење Садови безбедно.Овој сет садови вклучува : 4" мини frypan, 7" и 9.5" отвори фрај тави, 1-четвртиот и 2-четвртиот покриено сос тави, 5-четвртиот опфатени stockpot, 2.5-четвртиот опфатени соте тава, од не ' рѓосувачки челик steamer, и 4 кујнски прибор.Овие проекти вклучуваат сите најважен што треба да се направи на хранливи оброци и класичната удобност храна.

Главните карактеристики

Избор на клиент