.

.

Almencla 6pcs Помине Уметност Датотеки Вежба Малку за Електрична Нокти Педикир Машина W/Случај - 01

Almencla 6pcs Помине Уметност Датотеки Вежба Малку за Електрична Нокти Педикир Машина W/Случај - 01

DEN 215.76

Пристапност
Во достапна форма

Може да се користи на електронски/рачна мелница и електрични рака вежба машина, исто така, погодна за обработка на дрво, стакло, пластика, метал, камен, керамички плочки, керамика, итн.Стандард 3/32 инчен месо тело големина одговара за повеќето електрични маникир нокти датотеки машина.Нерѓосувачки челик месо тело со дијамант совет, тешко носи, трајни, анти-корозија со одлична дисипација.Погоден за професионални manicurist салон или лични нокти педикир DIY.Одлично за помине уметност cuticle чистење, отстранување на мртвата кожа, мелење, полирање и преобликување природни и акрил гел ноктите.Опис : - не ' Рѓосувачки челик месо тело со дијамант совет, тешко носи, трајни, анти-корозија со одлична дисипација. - Стандард 3/32 инчен месо тело големина одговара за повеќето електрични маникир нокти датотеки машина. - Одлично за помине уметност cuticle чистење, отстранување на мртвата кожа, мелење, полирање и преобликување природни и акрил гел ноктите. - Може да се користи на електронски/рачна мелница и електрични рака вежба машина, исто така, погодна за обработка на дрво, стакло, пластика, метал, камен, керамички плочки, керамика, итн. - Погоден за професионални manicurist салон или лични нокти педикир DIY.Спецификација : - Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик, Дијамант - Size : Прибл. - Месо тело со Дијаметар : 2.35 mm(3/32inch) - Должина на : 4.1-4.6 cm/1.61-1.81 inch Package Вклучува : 6 Парчиња Помине Вежба Битови во Собата.

Главните карактеристики

Избор на клиент