.

.

8MP Камера за NVIDIA Jetson Нано Инфраред Ноќ Визија 160° FOV Широк Агол на Гледање Fisheye камера Arducam на Модулот на Камерата

8MP Камера за NVIDIA Jetson Нано Инфраред Ноќ Визија 160° FOV Широк Агол на Гледање Fisheye камера Arducam на

DEN 335.76

Пристапност
Во достапна форма

➤Во комбинација со Jetson Нано ПИ компјутер, оваа камера е погодна за ПИ проекти, како што се : препознавање на лице; хоризонтална сигнализација откривање; табличка признавање. ➤Камерата е способна за снимање 3280 x 2464 пиксели уште слики, и исто така поддржува 1080p @ 30fps, 720p @ 60 fps и 640 x 480 стр 60/90 за снимање на видео клип. ➤8 милиони висока пиксели, поддржува NVIDIA Jetson Нано development kit, поддршка ноќ визија кога се користи со инфраред LED. ➤Мал и лесен, со М12 леќа инсталиран, тоа е многу погоден за камерата апликации кои бараат висока резолуција, но не се ограничени во големината и тежината, како што се авион модели. ➤4 завртка дупки се користи за одредување, да обезбеди 3.3 V излезната енергија, поддршка на поврзување на инфраред LED или за ребалансот на LED блиц. 8 MP Камера за NVIDIA Jetson Нано Инфраред Ноќ Визија 160° FOV Широк Агол на Гледање Fisheye камера Arducam Камера Module Description : 100% сосема нов и висок квалитет.Карактеристики : 8 милиони висока пиксели, поддржува NVIDIA Jetson Нано development kit, поддршка ноќ визија кога се користи со инфраред LEDThe камерата е способна за снимање 3280 x 2464 пиксели уште слики, и исто така поддржува 1080p @ 30fps, 720p @ 60 fps и 640 x 480 стр 60/90 за снимање на видео клип.4 завртка дупки се користи за одредување, да обезбеди 3.3 V излезната енергија, поддршка на поврзување на инфраред LED или за ребалансот на LED блиц.Во комбинација со Jetson Нано ПИ компјутер, оваа камера е погодна за ПИ проекти, како што се : препознавање на лице; хоризонтална сигнализација откривање; табличка признавање.Мал и лесен, со М12 леќа инсталиран, тоа е многу погоден за камерата апликации кои бараат висока резолуција, но не се ограничени во големината и тежината, како што се авион модели.Спецификација : Пиксели : 8 million Photosensitive чип : IMX219 Resolution : 3280×2464 CMOS големина : 1/4 inch Aperture (F) : 2.35 Фокусна должина : 2.4 mm Diagonal : 160/200 степени (традиционалните леќа е само 72степени)Нарушување : .

Главните карактеристики

Pixel:
8 million
Photosensitive chip:
IMX219
Resolution:
3280×2464 CMOS size
Aperture (F):
2.35
Focal length:
2.4mm
Diagonal:
160/200 degrees (the traditional lens is only 72 degrees)
Distortion:
Support:
1080p30, 720p60 and 640×480p90 video recording
3.3V external power supply :
Size:
approx. 25×24×19mm / 0.98x0.94x0.75inch
No retail package. :
Please allow 0-1cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid. :
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you! :
Package includes:
1Set x 8MP IMX219 Camera :
Избор на клиент