.

.

Ebros Лични Големина 10.5 Од 7 Глеѓ Обложени Леано Железо Sizzling Fajita Skillet Јапонски Билатерален Бифтек Плоча Со Рачка и Дрво База За Ресторан Дома Кујната Готвење Пан Брази?

Ebros Лични Големина 10.5 Од 7 Глеѓ Обложени Леано Железо Sizzling Fajita Skillet Јапонски Билатерален Бифтек

DEN 742.80

Пристапност
Во достапна форма

Овој Едноставен, Но Елегантен Леано Железо Sizzling Плоча е вашиот најдобар пријател да се готви лични големина месо или зеленчук.Се готви со sizzling плоча на вашиот шпорет потоа да се отстрани и да се стави на дрвена подлога за сервирање.Овој Едноставен, Но Елегантен Леано Железо Sizzling Плоча служи за 1 лице во целина и железо пан мерки 10.5" долго, 7" широк и 1" високи околу.Сет тежи околу 3.75 фунти.Дрвена основа е 12.25" долго, 7.25" широк и 0.75" високи.На леано железо се справи со е 5" долго.Оваа Леано Железо Бифтек Плоча е емајл слој на пудра за проширена траен не се држи на површината.За чистење, дозволете садови да се излади.Иако машина за миење садови безбедно, миење на рацете со топла вода и сапуница најлонска Четка за Чистење не е препорачливо да се сочуваат садови е оригиналниот изглед.Ако е потребно, користете најлон влошки или гребење да се отстрани храна остатоци; метални влошки или прибор ќе нула или чип порцелан.Реквизитите се користи во фотографии не се опфатени со сет.

Главните карактеристики

Избор на клиент