.

.

Yiju Шарени Montessori Дрвени Форма Мозаик-Учење На Фината Моторика Вештини Игра Сортирање Форма Орев Појавување, Орев Блокови, Предучилишна Момчиња Девојчиња

Yiju Шарени Montessori Дрвени Форма Мозаик-Учење На Фината Моторика Вештини Игра Сортирање Форма Орев Појавување,

DEN 535.44

Пристапност
Во достапна форма

360 фино полиран, круг и деликатна, мазна и брус-бесплатно.Може да се развива рака-око координација, фината моторика вештини, боја и форма признавање на вештини при играње.Светли бои и дизајн може да ги привлече babys внимание и обука нивното признавање за боја.Квалитет дрво, висока густина, не-токсични, без мирис, безбедно за вашето дете.Блокови играчка е погодна за 3-6 години деца и е голема загатка играчка.Опис : Квалитет на дрво, висока густина, не-токсични, без мирис, безбедно за вашето дете. - 360° фино полиран, круг и деликатна, мазна и брус-бесплатно. - Светли бои и дизајн може да ги привлече babys внимание и обука нивното признавање за боја. - Може да се развива рака-око координација, фината моторика вештини, боја и форма признавање на вештини при играње. - Блоковите играчка е погодна за 3-6 години деца и е голема загатка играчка.Спецификација : - Материјал : Wooden Size Табела : Одбор големина : 14.5x14.5cm/5.71x5.71inch Package Вклучува : 1 Setwooden Форма Загатка Toy Set Вклучуваат : 20 Парчиња Cards1 Парче Board18 Парчиња Screws2 Парчиња Tools Note : 1. Ова не е бебе играчка , ве молиме да ги подалеку од дофат на деца за да се избегне јадење.2. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.3. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.4. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!.

Главните карактеристики

- Material:
Wooden
Size Chart:
Board size:
14.5x14.5cm/5.71x5.71inch
Package Includes:
1 Setwooden Shape Puzzle Toy :
Set Include:
20 Pieces Cards :
1 Piece Board :
18 Pieces Screws :
2 Pieces Tools :
1. This is not infant toy , please take away from kids to avoid eating. :
2. Please allow slightly error due to manual measurement. :
3. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
4. Wish you a wonderful on-line shopping! :
Избор на клиент