.

.

Адаптер Одбор Eujgoov 1350W Конверзија Одбор Двојно Двострано Напојување Адаптер Плоча за S7 A721 A741

Адаптер Одбор Eujgoov 1350W Конверзија Одбор Двојно Двострано Напојување Адаптер Плоча за S7 A721 A741

DEN 1094.40

Пристапност
Во достапна форма

Се КОРИСТИ ЗА - адаптер одбор има широк спектар на примена, се однесува на S7 A721 A741 и друга опрема.ШИРОКА ПРИМЕНА адаптер одбор овозможува широка примена, погоден за некои моќност засилувач одбори, друга електронска опрема, итн.БРЗ ТОПЛИНА ДИСИПАЦИЈА адаптер одбор е опремен со голема топлина дисипација област која можат подобро да се одржува долго време на работата.ВИСОКА СТАБИЛНОСТ Моќ одбор може да се користи со X3650 напојување, и излезната енергија е стабилна.СО ДЕБЕЛИ ДВОЈНО ДВОСТРАНО ПЛОЧА PCB усвојува 1.6 mm дебели двојно двострано плоча и калај прскање процесот за да се обезбеди добар полагање на перформансите на големи и мали струја.Функција : 1. Широк Спектар на Апликации : се Применува за S7 A721 A741 и друга опрема.Широк спектар на примена 2. Излезна Стабилност : Моќ одбор може да се користи со X3650 напојување, и излезната енергија е стабилна 3. Добри Перформанси : PCB усвојува 1.6 mm дебели двојно двострано плоча и калај прскање процесот за да се обезбеди добар полагање на перформансите на големи и мали тековната 4. На долг Рок : Голема топлина дисипација област можат подобро да се одржува долго време операција 5. За Електронска Опрема : Овозможува широка примена, погоден за некои моќност засилувач одбори, друга електронска опрема, итн Спецификација : Предмет Тип : Адаптер Одбор Материјал : PCB Тип : Адаптација Одбор Излезен Интерфејс : 10x6 Pin Апликација : S7 A721 A741 UPC : Не е Применливо Пакет Листа : 1 x Адаптер Одбор .

Главните карактеристики

Item Type:
Power Adapter Board
Material:
PCB
Type:
Adaptation Board
Output Interface:
10x6 Pin
Application:
S7 A721 A741
UPC:
Not Applicable
Package List:
1 x Power Adapter Board  :
Избор на клиент