.

.

Лента 20 inx36 yd 5.1 мили

Лента 20 inx36 yd 5.1 мили

DEN 10957.92

Пристапност
Во достапна форма

Полиетилен подлога обезбедува добра хемиска и растворувач за отпор.Не-yellowing транспарентен акрилик лепило обврзници за различни материјали.Екстремно флексибилен поддршка им овозможува на снимката да се водат и во согласност со текстура и неправилни површини.Јасно полиетилен поддршка прави поправки помалку видливи.Добра отпорност на триење обезбедува трајност во поправка и спојување апликации.Изградени со исклучително conformable подлога, 3 M Полиетилен Лента 480 е наменета да се користи во општите поправка, амандман и спојување на полиетиленски sheeting.Оваа лента е обложен со не-yellowing, транспарентен, акрилик лепило и карактеристики јасна полиетилен подлога која помага да се направи поправки помалку видливи.

Главните карактеристики

Избор на клиент