.

.

6 Парчиња Countersink Вежба Малку Сет #5, 6, 8, 10, 12 High Speed Челик Вежба со Хексадецимален Копчето L-Клуч за Брзи Промени Дрво за Дупчење Дрво Chamfer

6 Парчиња Countersink Вежба Малку Сет 5, 6, 8, 10, 12 High Speed Челик Вежба со Хексадецимален Копчето L-Клуч

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Остварува професионална заврши брзо и прецизно и може да се користи за countersinking и исто така за counterboring апликации за да се овозможи соодветно големина plug да бидат опремени со текот на screwhead.Совршен за униформа countersinking каде завртки се покаже, или да се направи подлабока counterbores да ја прикријат својата позиција со исти приклучоци.Секој countersink е направен од топлина третираат алатка челик за трајни и повторливи перформанси со лесно заменливи ХСС (High Speed Челик) вежба битови.На вежба битови се обезбедени со хексадецимален клуч за брза замена и тие може да се прилагоди за должина за да одговараат на различни дрва дебелини или завртка должини.Големина : 5# 1.98 mm x 50mm,6# 2.38 mm x 55мм,8# 2.78 mm x 60mm,10# 3.175 mm x 63mm,12# 3.56 mm x 65mm.Месо тело : 1/4 хексадецимален месо тело.

Главните карактеристики

Избор на клиент