.

.

Гама Професионални Тениски Рекети Stringing Машина: Стои Рекет String Машина со Digital Control Panel, Алатки и Прибор Вклучени – Тенис, Сквош, Бадминтон, 2pt или 6pt

Гама Професионални Тениски Рекети Stringing Машина: Стои Рекет String Машина со Digital Control Panel, Алатки

DEN 1641.60

Пристапност
Во достапна форма

Топ-of-the-линија професионален : digital Control panel W/LCD екран става напредни stringing на дофат на вашите прсти.Електронски постојаното tensioning систем обезбедува прецизни напон од 11. 0 90. 0 lbs. (5. Од 0 до 40. 0 kegs) во 0. 1 постепено, 110/220 V.Едноставноста на Користење : auto-start брзо затворање Линеарна string gripper за брз tensioning.Совршен string напнатост : авто-центрирање на монтирање на Системот и 4-заб универзална string стеги со заби проред оптимизиран за сите Рекети видови.Заштеда на време карактеристики : Авто-порака на cam-заклучување на вртливата стеги за заклучување безбедно да ја плочата со позитивен заклучување функција која ослободува автоматски кога string менгеме се спушти или со допир на ергономски Копчето вградено во рачката.Карактеристики & Електронски стојат : педалата tensioner, дигитални string должина метар, по електронски пат се прилагодува висина од 39-49in, сопствен Покритие, алатка Фах вклучувајќи (pathfinder awl, Директно awl, Хексадецимален клуч сет, клешти, Дијагонала сечење клешти & Почнувајќи менгеме).Со моќна расположението дојде ослабен стрингови.ГАМА е stringing машини ќе ви помогне да можете повторно на суд брзо.Гама Спорт, водечки stringing машина бренд, е проектирање и инженеринг на највисок квалитет stringing машини за над 25 години.ГАМА е комбинирање на науката со спорт, бидејќи еден ден.Нашата посветеност за истражување и развој ни помогна да се создаде некои од најдобрите рекети за спортска опрема на пазарот.

Главните карактеристики

Избор на клиент