.

.

HERCOO ПРЕДВОДЕНА од Страна Огледало Пак Сигнал Puddle Светлина Светилка Домување Покрие Компатибилен Со Dodge Рам 1500 2500 2010-2013, Замена за 68064949AA 68064948AA Возач & Патникот Страна

HERCOO ПРЕДВОДЕНА од Страна Огледало Пак Сигнал Puddle Светлина Светилка Домување Покрие Компатибилен Со Dodge

DEN 1199.76

Пристапност
Во достапна форма

FITMENT : Компатибилен со Dodge Рам 1500 2009 Година 2010 Година, Dodge Ram меморија 2500 2010, Рам 1500 2500 2011-2013. ВИСОК КВАЛИТЕТ : Мазна и водоотпорен забавува огледало светлина површина, тешко и трајни ABS пластика за да се заштити blinker светла возачот страна огледало светла од минорно влијание effectivly и не избледени за долго време се користи.Тоа е време да го надградите вашиот ПРЕДВОДЕНА од страна огледало пак сигнал светла и puddle светла.Нова светлина го прави вашиот камион пак јачина на светлина и puddle светлина повеќе блескави и додавање на нови функции, за да камионот во изгледот.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 пар страна огледало пак сигнал puddle светлина (за возачот и совозачот страна), други делови не се вклучени.Тоа е видливоста, лесно да се забележи од страна на другите возила на патот за безбедноста на возењето.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Plug and play, директна замена за фабрика ГМ 68064949 AA 68064948 AA, без модификации се потребни (Совети : Тоа е подобро да се стави некои силиконски на контакт области за безбедност). 1 ГОДИНА од ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ГАРАНЦИЈА : Бидејќи цел купување датум, се чувствуваат слободни да го испрати е-мејл ако има било каков проблем пред или по купувањето, вашиот случај, ќе се сфати сериозно, без оглед на гарантниот период.

Главните карактеристики

Избор на клиент