.

.

3M 92770 Полиестер Лента, 8901, 2 x 72 yd, Сина

3M 92770 Полиестер Лента, 8901, 2 x 72 yd, Сина

DEN 1538.64

Пристапност
Во достапна форма

Работи во тешки услови и високите температури се движат од -60ºF (-50ºC) да 400ºF (204ºC).Чиста отстранување време на висока температура маскирање операции како што се боени.Полиестер филмот нуди одлична термичка и хемиска отпорност, додека одржување на флексибилност.Силиконски лепило обезбедува чиста отстранување од различни површини.Проѕирен сина подлога обезбедува лесна идентификација и позиционирање.Тенок и conformable, нашите 3 M Полиестер Лента 8901 се занимва со висока температура маскирање операции како што се прав грб сликарство.Обложени со силиконски лепило, оваа лента обврзници за различни тешко површини.Тоа е хемиски отпорни и се врши под широк опсег на температури и околини.

Главните карактеристики

Избор на клиент