.

.

103040 3 7V 1200mAh Литиум јонска Батерија Литиум јонска Литиум Батерија Литиум Полимер Литиум Батерија MP3 MP4 DVD GPS, Bluetooth Слушалките,2 парчиња

103040 3 7V 1200mAh Литиум јонска Батерија Литиум јонска Литиум Батерија Литиум Полимер Литиум Батерија MP3

DEN 931.20

Пристапност
Во достапна форма

Употреба : GPS, Bluetooth слушалките, мобилни резервната моќност, MP3, MP4, MP5 играчи.Модел : 103040. Големина (должина * ширина * висина) : за 40x30x10mm.Напон : 3.7 V. Капацитет : 1200m Ah.Употреба : GPS, Bluetooth слушалките, мобилни резервната моќност, MP3, MP4, MP5 players Model : 103040 Size (должина * ширина * висина) : за 40x30x10mm Voltage : 3.7 VCapacity : 1200m Ah Type : Литиум ion Set тип : батеријата only Replace батерија : Yes Rechargeable : yes Charging напон : 4.2 VRated напон : 3.7 VWorking температура : -20°~50°103040 3.7 V, 1200m Ah литиум батерија.Минијатурни дизајн, мала тежина и преносни.Висок квалитет и трајност, голем капацитет 1200m Ah, го намалува грижите на батеријата истекува во кратко време.Обезбеди вашиот опрема со одличен континуирано напојување со висока енергетска густина и долг животен life Attentions1. Ве молиме овозможи мала големина отстапувања поради човечка мерка.2. Осигурете се дека уредот е батеријата простор пред да конкурираат, ние претпочитаат да купите помала големина на батеријата.3. Ве молиме чувајте ги вашите деца надвор од дофат на батеријата во случај тие да се проголта.4. Кога батеријата не е во употреба, тоа треба да биде отстранета од уредот.5. Црвени и црни линии не треба да биде поврзан за да се избегне краток спој по батеријата е наполнета.Пакет се Вклучени : 1/2/4 x Батерии.

Главните карактеристики

Избор на клиент