.

.

Утро е Со Чоколадо нискомаслено Млеко Алтернативни 4 lbs 7 мл

Утро е Со Чоколадо нискомаслено Млеко Алтернативни 4 lbs 7 мл

DEN 411.84

Пристапност
Во достапна форма

Уверение од пченица-слободни.Одамна поминаа деновите на итни храна дегустација како MREs.Соодветен за итни случаи на снабдување со храна може да се состави и да се чуваат само за никаде, вклучувајќи мобилен куќи, станови, апартмани, condos и моторни домови, обезбедување на секого со можност за засолниште во место додека ситуацијата се подобрува.Тие се лесни, хаос-бесплатно, лесно да се спакуваат и не бараат ладење.И, не заборавајте, тие се хранливи. Вие не треба подземен бункер да биде подготвена за следната катастрофа.До 20 година рок на траење!.Не е ни чудо што сте биле еден од индустриски лидер од 1972 година.Augason Фарми го направи тоа лесно да се добие подготвени од страна на понудата на широк спектар на производи за да ги задоволи вашето семејство единствени цели.Augason Фарми за итни случаи и опстанок храна се совршени за отворено ентузијасти.Во моментов, повеќе од 65% од сите Американци се подготвени за било природен или вештачки катастрофа.Совршен за храна складирање, итни случаи, опстанок, кампување, и секојдневна употреба!.Па дали сте користење на замрзнување сушено говедско месо во вашиот холандски рерна оброците или уживање во кеса за замрзнување овошје боровинки на пешачење приколка, можете да им верувате дека Augason Фарма е храна што се произведени со највисок квалитет и најдобра дегустација состојки. Augason Фарми беше основана на верувањето дека опстанок храна треба да вкус како добри како дома готви оброк, и тие го прават.Ако се најдете во која категорија, знам дека важноста на подготвеност за итни не може да бидат преценети.Бидејќи Augason Фарма е итен храна вкус голема, тие не се само идеални за елементарни непогоди, но како вкусна и економичен начин да се дополни вашите секојдневни оброци.Тие се совршени за зафатен работат родителите, буџет-свесно семејства и секој кој треба хранлив оброк и тоа е брзо и лесно да се подготви.Вкупно калории : 140. 7, 980 калории.Augason Фарма е мисија е да бидете сигурни дека секое семејство во Америка има итен храна колекции и опстанок складирање на храна неопходни за да се обезбеди тие може да се соочи со било кризна ситуација, било каде.Дали тоа да биде на буџетот, семејство големина, простор за складирање или начин на живот, Augason Фарми има подготвеност за итни и долгорочно складирање на храна решение што е во право за вас.

Главните карактеристики

Избор на клиент