.

.

PUSOKEI 200DPI Џеб Термички Печатач,Безжична Bluetooth BT 4.0 Фото Печатач, Етикета Мемо Приемот Хартија Преносни Smart Термички Печатач (со 1 Ролна Хартија Печатач)

PUSOKEI 200DPI Џеб Термички Печатач,Безжична Bluetooth BT 4.0 Фото Печатач, Етикета Мемо Приемот Хартија Преносни

DEN 1814.40

Пристапност
Во достапна форма

[Симпатична Мечка Облик] фото печатач е во форма на симпатична малку мечка, која изгледа атрактивно, студентите ќе се допаѓа многу. [Мини Преносни] Мали во големина и лесен во тежина, печатач може да се стави во вашата торба, многу е удобен и лесен за носење. [Одлични Перформанси] Со одлични перформанси и брз брзина на печатење, на печатач може да работи со брзина од 10мм/s. [Заштеда на време] Заштедите време во запишува, да се подобри учењето ефикасност, можете да го користите како подароци за вашите деца за да им помогне на своите студии. [Широко се Користи] печатач може да се користи за печатење на материјали за учење за погрешни прашања, и снимање на растот на децата, секојдневно чувство.Како да го Користите : 1. Инсталирање на печатење на хартија 2. Поврзете го телефонот 3. Директно печатење Спецификација : Предмет Тип : Мини Печатач Материјал : Пластични Батерија : Литиум Батерија 1000m Ah (Дадени со Изграден во Батеријата) Полнење : 5 V, микро USB Печатење Спецификации : 200dpi Печатење на Хартија Спецификација : Прибл. 57 x 30мм / 2.2 x 1.2 во Врска Метод : BT 4.0 или понова Систем : Поддршка За Андроид, за OX S Користење Време : Повеќе Од 8 Часа Пакет Листа : 1 x Мини Печатач 1 x Прирачник за Корисникот 1 x Кабел за Податоци 1 x Печатење на Хартија.

Главните карактеристики

Item Type:
Mini Printer
Material:
Plastic
Battery:
Lithium Battery 1000mAh (Delivered with Built in Battery)
Charging:
5V, micro USB
Printing Specifications:
200dpi
Printing Paper Specification:
Approx. 57 x 30mm / 2.2 x 1.2in
Connection Method:
BT 4.0 or Higher
System:
Support For Android, for OX S
Use Time:
More Than 8 Hours
Package List:
1 x Mini Printer 1 x User Manual :
1 x Data Cable :
1 x Print Paper :
Избор на клиент