.

.

Jopwkuin М12 Ултра Android Телефон, 5.45 инчен HD Отклучен Мобилен Телефон со 512MB RAM меморија, 4GB ROM 1500mAh Големи Батерија 854P Двојна SIMUnlocked паметен Телефон, за Секојдневна Употреба(

Jopwkuin М12 Ултра Android Телефон, 5.45 инчен HD Отклучен Мобилен Телефон со 512MB RAM меморија, 4GB ROM 1500mAh

DEN 1156.80

Пристапност
Во достапна форма

ПА, ШТО ЧЕКАШ?.Пакет Листа : 1 x Мобилен Телефон 1 x Слушалки 1 x Податоците Линија 1 x Заштитна Маска 1 x Заштитна Фолија 1 x англиски јазик Прирачник Забелешка : фреквенцискиот опсег поддржани од овој телефон е GSM 850/900/1800/1900 MHz, 3 G : WCDMA 850/2100, ве молиме бидете сигурни дека вашиот телефон картичка припаѓа на овој фреквенциски опсег пред вметнување на картичката.45 во HD целосно се вклопуваат закривен екран, кој 854x480 резолуција за да се исполни дневна забава и секојдневна употреба и да ви овозможи да се доживее пошироко поле на гледање.Ако било какви проблеми еднаш ви стигне, се чувствуваат слободни да не контактирате или да се вратат на објектот во оригинално пакување за целосно враќање на средствата.45 ВО и ДВОЕН КАРТИЧКА ДВОЕН РЕЖИМ на подготвеност】- отклучен мобилни телефони доаѓа со 5.Како да го Користите : 1.0 Бленда, Фиксна Фокусна Должина Задна Камера : 2 MP (Боја, F/1.3 оз Ram меморија : 512 MB Rom : 4 GB Резолуција : 854x480 Систем : за Android 4.8 бленда, авто фокус).45 Инчен Full HD Одговара Закривен Екран на Предната Камера : 300,000 px, F/2. Долго притискање на копчето во горниот десен копчето за да се затвори.Згора на тоа, голем 1500m Ah батеријата на овој солиден телефон ќе ветување подолго работно време.Исто така, нашата паметен телефон поддржува двојна картичка двоен режим на подготвеност.

Главните карактеристики

Item Type:
Smart Phone
Model:
M12 Uitra
Material:
ABS+Glass
Weight:
Approx.321g/11.3oz
Ram:
512MB
Rom:
4GB
Resolution:
854x480
System:
for Android 4.4.2
CPU:
MTK6572 Dual Core CPU
Screen:
5.45 Inch HD Full Fit Curved Screen
Front Camera:
300,000 px, F/2.0 Aperture, Fixed Focal Length
Rear Camera:
2 MP (Color, F/1.8 Aperture) Autofocus
Battery Type:
Built in 1500mah Lithium Battery
Interface Type:
1x Micro USB (charging) + 1x3.5mm (Audio)
Card Slot Type:
1x Standard Sim Card Slot + 1x Micro SIM Card Slot + 1x Memory Card Slot (maximum Support for Expansion 128GB, Not Included in the List)
Network Standard:
2G/3G, Wcdma 850/2100, Gsm 850/900/1800/1900 (Dual Card Dual Standby)
Functions:
Wifi+BT+FM, Face Recognition, Play Store, Calculator, Calendar, Alarm Clock, Camera, Video Recorder, Audio Player, Sound Recorder, FM Radio, Email, Etc.
Package List:
1 x Mobile Phone :
1 x Headphone :
1 x Data Line :
1 x Protective Cover :
1 x Protective Film :
1 x English Manual :
Note:
The frequency band supported by this phone is GSM 850/900/1800/1900MHz, 3G:
WCDMA 850/2100, please make sure your phone card belongs to this frequency band before inserting the card.
Избор на клиент