.

.

ZEFS--ESD - Автомобил Камера Full HD 1080P 140 Степен Dashcam Видео Регистратори за Автомобили Ноќ Визија G-Сензор Цртичка Cam Цртичка Cam за Автомобил (Боја Име : DVR, Sd Мемориска Картич

ZEFS--ESD - Автомобил Камера Full HD 1080P 140 Степен Dashcam Видео Регистратори за Автомобили Ноќ Визија G-Сензор

DEN 1965.36

Пристапност
Во достапна форма

Full HD 1080 P : На GK-280 рекордер усвојува JL5213 B главната контрола чип и е опремен со SC1243 слика сензор за вистински 1080 P видео снимање, доаѓаат вас. 2.0 инчен HD IPS екран : Full HD IPS екранот, со што поинаква слика,High-definition слика, гледајте директно над евиденција, нема потреба да ја даунлоадирате на вашиот компјутер.Шест-стакло сите-стаклена леќа : донесува Тајван сите-стаклена леќа за да се обезбеди јасна и трајни слики без дисторзија, 140 степен широк агол, F2.0 голем отвор.Гравитацијата сензор : GK-280 е опремен со три-оската гравитацијата сензор.Во случај на несреќа судир, снимачот ќе автоматско заклучување на датотеката за да ја зачувате докази за да се спречи тоа од се препишани.WDR широк динамички : широк динамички функција на сликата сензор може да се избегне преголема екпозиција или underexposure на видео записи или слики.Направи слика imaging повеќе реални.Спецификации : Резолуција : првиот 108 OP / 30 frames Display : 2.0 инчен HD screen Loop снимањето, движење откривање, пополнете light Power набавка : капацитетот на батеријата 180m Ah; 5 V 1А автомобил charger Support меморија : 8-32 GBLanguages : руски, македонски, Поедноставен Кинески, Традиционален Кинески, германски, Јапонски, француски, италијански, шпански, итн.Јамка снимање : off / 3 минути / 5 минути / 10 minutes Automatically започнете со снимање : support LCD 2.0 LTPSViewing агол : А + одделение висока резолуција 140-степен ултра-широк агол lens Video режим : јамка video Video резолуција : 1080 P / 720 PVideo излез : AVIPackage тежина : 230g Packing големина : 15*11*7 CMFeature140 степен широк аголFull HD : 1080 P, 720 PAVI видео формат.Кружни рекорд Движење откривање2.0 инчен HD LCD дисплејвградена литиум полимер батеријаПоддршка на Микро SD картичка до 32 GB (Класа 10 Микро SD картичка или над се препорачува).Јамка снимање : GK-180 рекордер поддржува 8 G-32 G картичка (ТФ-картичка), кога складирање картичка е полна, снимачот автоматски ќе ги замени претходните датотеки, но нема да ги замени заклучен file Packing list : Host *1 Car полначот*1 Manual *1 Packaging*1 Bracket*1.

Главните карактеристики

Избор на клиент