.

.

SATO Америка WT312-400CN-EX1, WS412 Печатач LAN & Машина

SATO Америка WT312-400CN-EX1, WS412 Печатач LAN & Машина

DEN 837.60

Пристапност
Во достапна форма

SATO Америка, WT312-400 CN-EX1, WS408 Термички Трансфер 305 dpi, USB, RS232, LAN, WLAN Флексибилни и разноврсна, на WS4 може да се пофали лента капацитет на 984 нозе минимизирање на износот на потребните лента промени.Кога се интегрирани со неговиот факултативен Надворешни Медиуми Стојат, и панделка на капацитет и користење на индустриски стандард 8-инчен надворешен дијаметар медиуми ролни, на WS4 значително го проширува својата функционалност на она што е нормално присутен во поголеми tabletop печатач модели на дел од цената.На WS4 има јасна замена на својата глава за печатење или platen ролери, па тоа може брзо да се вратите на целосна работата кога нормално одржување е потребно.Дизајниран со поврзување на ум, WS4 печатач има USB, RS232 и Етернет интерфејси стандард.Тоа, исто така, има изборен Bluetooth или 802.11 WLAN комуникациски интерфејси понатамошно проширување на нејзината флексибилност.Лесно да се Use Small стапало design High брзина на автопат (Max 6ips)Лесно фирмверот симнете преку USBStraightforward Platen и Печати ја главата replacement3 Боја Статус LEDFlexible Етикета / Лента Capability984 нозе лента capability Use рана или во рана-од етикети и ribbons Adjustable јас-марк sensor Versatile лента основни димензии (0.5"; или 1.0"; ID) Enhanced Connectivity Ethernet, USB и RS232 standard Optional Bluetooth Безжична LANIPv4/IPv6 Support Multiple печатач ревнување (SZPL, SEPL, SDPL, SIPL) Features User-Friendly Работа и Serviceability Printing Резолуција на 305 Thermal Пренесување и Директна Термичка Models Standard Ethernet Prints Етикети, Приходи, Ознаки и Wristbands Long 300 метри (984.2 ft) Лента за - Лице-во/out Wireless Операција преку Bluetooth или Wi-FI.

Главните карактеристики

Избор на клиент