.

.

WindyNation 1 5 Метри Црна + 5 Метри Црвено 3:1 Двоен Ѕид Лепило Лепак Наредени Морски Одделение Топлина Се Смалуваат Цевка Цевки

WindyNation 1 5 Метри Црна + 5 Метри Црвено 3:1 Двоен Ѕид Лепило Лепак Наредени Морски Одделение Топлина Се

DEN 1713.60

Пристапност
Во достапна форма

Ве молиме погледнете на сликата #2 во фото галеријата за да потврдите дека сте мерење на топлина се смалуваат цевки внатрешен дијаметар правилно.Ова осигурува ќе цел точната големина!.Тешки двојна (двоен) ѕидот полиолефин лепило/лепак наредени топлина се смалуваат цевки со 3 : 1 се намали соодносот.НЕМА ПЕЧАТЕЊЕ на цевка.Нула халоген (полиолефин крстот поврзување), -45 C до +125 C температурата на работа, 600 volts оценет, ROHS и да се ПОСТИГНЕ согласност, 120 C намали температурата.Лепило се придржува до скоро било супстрат : метали, пластика, композити, дрво, итн.Топлина активира лепило обезбедува отпорен на вода бариера (Тестирани користење на ASTM D570 на помалку од 0.002 вода ingress).Отпорна на многу растворувачи вклучувајќи солена вода, бензин, дизел, маснотии/мазива и сл.Идеален за морски средини и средините каде растворувачи и горива се користат.Големина На : 1" Дијаметар | Боја : 5 Метри Црвена + 5 Метри Црна.

Главните карактеристики

Избор на клиент