.

.

Samsung Галакси A12 (128GB) 6.5 GSM Отклучен 4G LTE A127M/DS (Црна)

Samsung Галакси A12 (128GB) 6.5 GSM Отклучен 4G LTE A127M/DS (Црна)

DEN 4991.52

Пристапност
Во достапна форма

6.5" 720 x 1600 (HD+) PLS TFT LCD Бесконечност-V Екранот, 5000m Ah Батеријата, Отпечаток (страна-монтирани). 128 GB ROM, 4 GB RAM, Exynos 850 (8nm), Octa-core, Power VR GE8320, Андроид 10. Задна Камера : 48 MP, F2.0 + 5 MP, F2.2 + 2 MP, F2.4 + 2 MP, F2.4, Предна Камера : 8 MP, F2.2, Bluetooth 5.0. 2 G Бендови : 850, 900, 1800, 1900 MHz, 3 G Бендови : 850, 900, 1700, 1900, 4 G LTE Бендови : 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 20, 28, 38, 40, 41 - Dual SIM.Меѓународен Модел - Нема Гаранција во НАС.Компатибилен со Повеќето GSM Оператори како Т-Мобиле, AT&T, Metro PCS, итн.НЕ ќе работат со CDMA Превозници, како што се Verizon, Крикет, Поттик.Повеќе екранот значи повеќе простор да се игра : се Прошири на вашиот поглед кон 6.5-инчен Бесконечност-V Екранот на Galaxy A12 и се види она што сте се водат за исчезнати.Благодарение на HD+ технологија, вашиот секојдневен содржина изгледа остри, јасни и јасно.Надградба на вашиот мобилен фотографија со Quad Камера : Snap незаборавни моменти во јасни детали со 48 MP Главната Камера.Проширување на агол на гледање со Ултра Широк Камера.Персонализација на фокус со Длабочината на Камерата, или се поблиску до детали со Макро Камера.Силата која ги држи ви се случува : се Остане во пресрет на денот со батерија која нема да се забави на вас долу.На 5,000 m Ah (типична) батерија ви овозможува да го чувајте го прават она што го прават, за време на крајот.И до 15 W на Адаптивни Брзо Полнење, Галакси A12 брзо добива назад кон целосна власт.Се даде повеќе простор за игра : Галакси A12 комбинира Octa-core за обработка на моќта на со до 4 GB RAM меморија за брзо и ефикасно извршување на задачата при рака.Уживајте во 128 GB на внатрешната меморија.

Главните карактеристики

Избор на клиент