.

.

20x50 Двоглед, за Возрасни, Водоотпорен, Јасно слаба Светлина Визија и Сите Временски услови Компактен Двоглед за Птицата Гледа, Патуваат и Лов

20x50 Двоглед, за Возрасни, Водоотпорен, Јасно слаба Светлина Визија и Сите Временски услови Компактен Двоглед

DEN 1596.00

Пристапност
Во достапна форма

[Водоотпорен & Fogproof]Азот исполнет цел обезбедува моќни водоотпорен функција на оваа двоглед.Тоа може да биде потопен во вода без fogging на леќи најмалку 1hr, така што ќе може да се користи без оглед на времето е. [HD слаба Светлина Визија]Опремени со HD Супериорен Оптика(BAK-4 porro призмата & FMC мулти-обложени цел леќи), ќе има посветла, појасно и поостри видите дали во слабо осветлување ноќ или светол ден. [Поголеми View & Повеќе Детали]10 X моќ зголемување со 50 mm големи окуларот ви даде поголем и повеќе приказот на детали,наменета за активности на отворено(како што птицата гледа, патуваат, лов и така натаму).Тоа исто така може да се користи во гледа спорт игра, голем фаза игра, вокален концерт, итн. [Лесно да се Фокусираат]FMC мулти-обложени се добри за боја верност и да се минимизира искривувањето.Диоптрија Систем за прилагодување на нерамнотежа визија на двете очи.Мазни и големи центар фокус knob го прави едноставни за ракување и лесно да се фокусираат. [Трајни & Лизга-спротивстави]лесен-за-зафат & против пролизгување текстура дизајн на прстот обезбедува супериорни ергономија.Шок-апсорбирање на гумени оклопи со вграден-во метална рамка обезбедува сигурна, трајни надворешни заштита. 20x50 Двоглед, за Возрасни, Водоотпорен, Јасно слаба Светлина Визија и Сите Временски услови Компактен Двоглед за Птицата Гледа, Патуваат и Hunting Features : *двоглед се опремени со BAK-4 призми, сите мулти-слој обложени леќи и цел леќи кои што користат оптички FMC мулти-слој широкопојасен зелена филмот за да се обезбеди добра светлина пренос и подобрување на осветленоста и квалитетот на сликата, го прави вашиот поглед посветла, појасни, и обезбедува јасни слики.Гледањето е верување.*Водоотпорен fogproof тело со гумен обложени заврши за шок-отпор и една фирма, удобен зафат, трајни и преносни за надвор, дури и погоден за непријателска средина.Спецификација На Производот : Боја : Црвена.,Сина,Зелена,Портокалова,Yellow Material : Оптичко Стакло+ABS plastic Size : 100x72x30mm Product бруто тежина : 223g Objective Дијаметар : 21mm Eyepiece дијаметар : 14mm Magnification : 8 times Field на гледање : 128/1000 MOutlet дијаметар : 2.75 mm Focusing тип : центар focusing Exit растојание : 12mm Packing Листа : 1*Бришејќи cloth1*Мека Case1*Lanyard1*Manual1*Шарени package1*Desiccant.

Главните карактеристики

Избор на клиент