.

.

DC Напонски Регулатор, Моќ Конвертор, Конвертор Модул Напон Конвертор Модул за Камион Автомобили Автомобил на Отворено(РГ-1224S0550)

DC Напонски Регулатор, Моќ Конвертор, Конвертор Модул Напон Конвертор Модул за Камион Автомобили Автомобил на

DEN 1977.60

Пристапност
Во достапна форма

Лесен за користење и брзо да го инсталирате, и не ќе ја преземе голем дел од вашето време, многу погодно.Користење на увезени компоненти, и со широк напон на текст, до 96% конверзија ефикасност, долг животен век на повеќе од 100,000 часа.Вградената заштита функции, како што е над сегашната, низок напон, над температура, краток спој, итн.Користи алуминиум легура школка, водоотпорен, dustproof, shockproof, подобро дисипација на топлина.Производи се широко се користи во автомобилската, електрична енергија, aerospace, воена, системи за мониторинг, железнички сигнали, инструментација, екраните, автоматизација контрола, кабелска телевизија и други области.Функција : 1. Користи алуминиум легура школка, водоотпорен, dustproof, shockproof, подобро дисипација на топлина.2. Вградената заштита функции, како што е над сегашната, низок напон, над температура, краток спој, итн.3. Користење на увезени компоненти, и со широк напон на текст, до 96% конверзија ефикасност, долг животен век на повеќе од 100,000 часа.4. Производи се широко се користи во автомобилската, електрична енергија, aerospace, воена, системи за мониторинг, железнички сигнали, инструментација, екраните, автоматизација контрола, кабелска телевизија и други fields5. Лесен за користење и брзо да го инсталирате, и не ќе ја преземе голем дел од вашето време, многу погодно.Спецификација : Предмет Тип на : DC Напон Regulator Material : Алуминиум alloy Input Напон : DC 12 V/24 VInput Напон Спектар : 10-36 V DCConversion Ефикасност : 96%Излезен Напон : 5 V DCOutput Номинална Моќност : 200 WWaterproof Оценка : IP68 Working Температура : -35℃~+80℃Производ Големина : Прибл. 10 x 8 x 4cm / 3.9 x 3.1 x 1.6 беа Жици Метод : на Текст Терминал : Црвена жица (+) позитивни, црна жица (-) negative Output Терминал : Жолта (бела) жица (+) позитивни, црна жица (-) негативни Пакет Листа : 1 x DC Напонски Регулатор.

Главните карактеристики

Item Type:
 DC Voltage Regulator
Material:
Aluminum alloy
Input Voltage:
DC 12V/24V
Input Voltage Range:
10-36V DC
Conversion Efficiency:
96%
Output Voltage:
5V DC
Output Rated Power:
200W
Waterproof Rating:
IP68
Working Temperature:
-35℃~+80℃
Product Size:
Approx. 10 x 8 x 4cm / 3.9 x 3.1 x 1.6in
The Wiring Method:
Input Terminal:
Red wire (+) positive, black wire (-) negative
Output Terminal:
Yellow (white) wire (+) positive, black wire (-) negative
Package List:
1 x DC Voltage Regulator :
Избор на клиент