.

.

Новиот Primal, Сенф Dijon, 6 Унца

Новиот Primal, Сенф Dijon, 6 Унца

DEN 1569.60

Пристапност
Во достапна форма

Исхрана Тип : Глутен Слободни.Лингвисти да речеме дека да се биде груб е да се биде британски или нерафинирано.Вино snobs може да сомнеж Dijon без суво бело.За да се и двете, можеме да кажеме, глупости.Секако, нашите сенф е добро и зрнеста.И ние не пропуштајте вино во нашата неверојатна рецепт (делумно бидејќи ние сме пиење од чаша).Ние фигура ние ќе донесе избирливците заедно, кога тие вкус во deviled јајце.Или со charcuterie одбор.Или, на глупости.

Главните карактеристики

Избор на клиент