.

.

Avery Не-Железо Ткаенина Име Етикети, Лето Вибрации Preprinted Дизајни, Handwrite Само, 24 Preprinted Етикети (40772)

Avery Не-Железо Ткаенина Име Етикети, Лето Вибрации Preprinted Дизајни, Handwrite Само, 24 Preprinted Етикети

DEN 270.00

Пристапност
Во достапна форма

Вклучува асортиман на светла лето атмосфера дизајни за да се создаде име етикети за облека, вреќи за спиење, животот елеци, крпи, се соочуваат со маски, raincoats, безбол капи, ткаенина спортска опрема и повеќе.Не железо потребен; само пишуваат, кора и се држи за веднаш постојан етикети за ткаенина.Дизајниран како издржливи ткаенини етикети, овие етикети ќе застане на повеќе миење и фен циклуси.Неверојатно трајна лепило држи цврсто да ткаенина и нема да кора или лифт.Секој .75" x 1.75" етикета е handwrite-само најдобро функционира со постојана маркери.Лесно да се создаде свој забава име ознаки за облека, име етикети за деца, дневните етикети и повеќе со користење на Avery Не-Железо Ткаенина Етикети со preprinted лето вибрации дизајни.Овие светли, шарени preprinted дизајни се прикаже спектар на обоени границите за забава лето се чувствуваат.Не железо е потребно, само пишуваат, кора и се држи ткаенина етикети на облека за веднаш постојан облека ознаки.На цврсти постојани лепило држи цврсто и нема да кора или лифт.Лепило обврзници на ткаенини со цврст стисок така што labels нема да се измијат, дури и по повеќе циклуси во миење и фен.Напишете директно кон овие етикети, без користење на печатари или софтвер.За најдобри резултати, користете постојан маркери за да го задржи вашето пишување може да се чита по повеќе мие и да го издржат секојдневно носат и солза.Секоја етикета е .75" x 1.75" и 2 листови се опфатени со 12 labels по лист.Ве молиме Имајте во предвид : Labels не печатач компатибилен и се handwrite-само Нашиот единствен материјал овозможува етикети за да се применат за да се голем број на мазни површини, без употреба на железо.

Главните карактеристики

Избор на клиент