.

.

UTALENT Мулти-брзина Електрични Рака Миксер за Бичувањето Тесто, Крем, Торта & Колачиња, со Турбо Копче, Вадење на Копчето, Чување, 5 Нерѓосувачки Челик Прилози (2 Beaters, 2 Т?

UTALENT Мулти-брзина Електрични Рака Миксер за Бичувањето Тесто, Крем, Торта & Колачиња, со Турбо Копче, Вадење

DEN 911.76

Пристапност
Во достапна форма

Лесен за ракување и складирање: Мулти-брзина и турбо функција(Брзина M) сите во едно копче, тоа е поудобно.Сите додатоци се сместени во складирање случај, веќе не се плашат од губење или не се пронајдени. 300 W моќен мотор:минималната брзина е 180 W.Кога копчето се вклучува на турбо брзина (M), моќта на врвот ќе стане 300 W.Ги исполни сите ваши мешање потреби.Мулти-функција додатоци:Овој миксер сет вклучува 5 прилози, 2 тесто куки за бичувањето тесто, 2 beaters за мешање на состојки, 1 whisk за бичувањето јајца и чување.Совршен за готвење или печење.Лесно Вадење на Копчето : Кога ќе завршите со користење, ве молиме да ја прилагодите брзината на 0, притиснете го копчето за вадење на копчето, прилозите ќе биде исфрлена лесно.Лесен за чистење : Не се лизга се Справи со Дизајн кој нуди удобен зафат.Сите додатоци се машина за миење садови-безбедно, може да се чисти со една влажна крпа.Ќе се чувствувате поудобно кога се прави кујната се работи со Utalent рака миксер.Брзина 1 : Совршен за правење сува храна.Брзина 2 : Најдобри брзо да започнете со мешање на течни состојки, салата млеко.Брзина 3 : За мешање торти, колачи и леб.Брзина 4 : За creaming путер и шеќер, сос, десерти и др.Брзина M : За да ја тепа јајца, бичувањето јајца итн. (Треба да се одржи сето тоа време).

Главните карактеристики

Избор на клиент