.

.

24 Парчиња Лепило Јазичиња Дизајнер Додатоци Месечна Јазичиња Излет Декоративни Налепници Месечен Индекс Табот за Статистика Студија Planners Организации (Розово Зла?

24 Парчиња Лепило Јазичиња Дизајнер Додатоци Месечна Јазичиња Излет Декоративни Налепници Месечен Индекс Табот

DEN 143.76

Пристапност
Во достапна форма

Пакет содржи : 24 лепило месец налепници вклучува 12 месец налепници, 2 парчиња за секој месец, што ќе ви овозможи да го планирате работи што треба да се направи од страна на месец, ќе се потсетат и снимање на вашите важни настани.Големина информации : големината на целиот месечен излет налепница е 6.3 x 5.9 инчен, а големината на еден месец лепило јазичето е 1.18 x 1.57 инчен, погоден за списанија, planners и тетратки и др.Лесен за користење : вие само треба да лупам исклучување на хартија на месец лепило табот и се држи на повеќето мазна местата кои ви се допаѓаат; Секое јазиче е пре-сече и се самолепливи, убав додаток за вашата работа и студирање.Широк спектар на usages : овие излет месечна табовите може да се применува на производи, тетратки, распоредот, датотеки, итн., smart предмети за кујна, канцеларија, проучување и на други места, и можете да направите планови за некои важни работи.Издржлив материјал : лепило месец индекс јазичиња се направени на картичката хартија со солидна боја и топол печат, исто така и на површини се покриени со слоеви на светлината филмови, и секоја етикета е лесно да се напише, има умерена дебелина и се трајни.

Главните карактеристики

Избор на клиент