.

.

ROUTE83 НОЖЕВИ Од MOE CASON XXL 14 Резба Brisket Нож - рачно изработени - Црна Титаниум Обложена германски Челик Сечилото - италијански Маслиново Дрво Рачка

ROUTE83 НОЖЕВИ Од MOE CASON XXL 14 Резба Brisket Нож - рачно изработени - Црна Титаниум Обложена германски Челик

DEN 1199.76

Пристапност
Во достапна форма

Тоа е стручно избалансирани овозможување на овој нож за да се изврши и на режење големи briskets во еден удар.Се ЗГОЛЕМИ ИЗГЛЕД И ВКУС НА ВАШИОТ BRISKETSlicing brisket е уметност; таа има огромно влијание врз изглед и вкус на вашиот финалниот производ.SUPERSIZE ВАШИОТ СЕЧЕЊЕ EXPERIENCEHand направена од германски челик, Moe е brisket резба нож беше дизајниран со долго scallop остро нож и се поголем рачка за да одговара на вашите зафат.Ќе биде намалување совршен тенка дури и прекини без било нагон за чешање на окото.ПРОФЕСИОНАЛНИ РЕЖЕЊЕ - екстра долг 14" нож се способни за сечење на поголеми парчиња месо рамномерно.Answer : ___________________________ Note : Димензии може да се разликува малку поради ова нож се рачно изработени.ИЗГРАДЕНА НА LASTAs со сите Route83 Ножеви, Moe е brisket резба нож е дизајниран да овозможи исклучителни сечење искуства за многу години да дојде.На титаниум слој прави сечилото лизгава, која, заедно со рака-зачукуваше дупчиња во образите на сечилото, осигурете ништо не се држи до нож.ДИЗАЈНИРАН ЗА СКАРА ЛЕГЕНДА MOE CASON – Овој прекрасен нож е дизајниран да Moe е спецификации кој поголем справи и титаниум-обложени сечива.Дршката е обликувана и пондерирана за совршено биланс од ножот.Нерѓосувачки челик се справи со капи, печат со познатиот Route83 Ножеви бул, додадете стабилност, цврстина и да дејствува како контра тежина давање дури и тежина дистрибуција.Со 14 1/2 инчи ножот, мерење на 12 унци и со цврстина на 58 HRC +/- 1, овој нож е фантастично да се користи.МИР НА УМОТ ГАРАНЦИЈА - Route83 Ножеви доаѓаат со Ограничена Доживотна Гаранција.

Главните карактеристики

Избор на клиент