.

.

KNJ ARKEDYN Перфорирани Baguette Пан За француски Леб, Nonstick Премачкување Печење Послужавник, 4 Лебови Печење Baguette Со Храна Одделение, Јаглероден Челик + Висока Температура, Т

KNJ ARKEDYN Перфорирани Baguette Пан За француски Леб, Nonstick Премачкување Печење Послужавник, 4 Лебови Печење

DEN 469.20

Пристапност
Во достапна форма

[ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ] Овој перфорирани baguette пан нема да рѓа.Вашата машина за миење садови-безбедно, Не-стап и отпорни на Топлина. [КВАЛИТЕТ] Храна одделение материјал.Безбеден за вашето здравје и нетоксичен.Вие веќе не ќе се грижи за кршење вашиот baguette кога преземање на нив и надвор од baguette за печење. 4 Лебови во исто време.Совршен за печење за дома готвење.Вие и вашето семејство може да се јаде свеж леб секој ден. [СУПЕРИОРНА ВРЕДНОСТ] РАКАВИЦИ ВКЛУЧЕНИ - Користење на висока температура и отпорни на Ракавици за да го држете вашиот перфорирани baguette.Не запечувате ваши раце. [ПРЕПОРАКИ] Ние препорачуваме да не дозволувајќи им на кисели или солена храна да седи долги периоди во јаглероден челик, како и секој undissolved сол може да јама површината.Не се изложени на влага, тоа може да ' рѓа и ги кородираат.Чувајте го сув.Измијте го тоа секој пат кога по користење.Ако е потребно, користете пан scraper, четка за чистење, или nonscratch подлога.За заглавени на храна, врие малку вода за 3-5 минути, а потоа користете го scraper по пан има ладење. [ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ] : Еден 4 Бранови Лебови Перфорирани Пан за француски Леб, Ракавици дека е висока температура отпорни.Ве молиме следете ги Како да ги користат упатствата за подобро искуство.Во случај на сомневање можете да контактирате со нас.На Перфорирани Пан за француски Леб не ' рѓа, изработена од Јаглероден Челик, многу отпорен материјал на корозија и издржливи.Тоа овозможува да вкусни леб искуство, идеална за вашето семејство и пријателски моменти.Многу лесен за чистење, дури и со рака.Ви овозможува да направите вашиот леб повеќе униформа и без лепење.Ве молиме не користете ја над 450° F Перфорирани Леб Пан не е гломазна.Тој е светлина.Можете да ги зачувувате со бесење тоа лесно, со користење на дупка се наоѓа на крајот.Многу погодно!Употреба на Ракавици за да уживаат во уште подобро.

Главните карактеристики

Избор на клиент