.

.

Woof Носат Kevlar Overreach Црни Чизми

Woof Носат Kevlar Overreach Црни Чизми

DEN 1454.40

Пристапност
Во достапна форма

Спорт.Крајната цврсти и издржливи overreach boot – опремени со екстра-длабоко дизајн кој може да се намали на големина за заштита на нежно стапало област Kevlar бренд влакна е иновативна технологија од Du Pont која ги комбинира висока сила со мала тежина за да им помогне на драматично подобрување на перформансите на различни потрошувачки и индустриски производи.Ваков истражување од страна на Du Pont научници во областа на течниот кристален полимер решенија во 1965 година биле основа за комерцијални подготовка на Kevlar aramid влакна.Лесни и флексибилни, Kevlar еволуираше над четири децении на иновации да се направи се што е од помош да се побезбедни домови и возила за помагање на слета летало на Марс.Ако тоа треба да биде светлина, силна, или безбедно, тоа треба да се Kevlar.Kevlar обично се откачи во јажиња или ткаенина листови кои можат да се користат како такви или како состојка во композитен материјал компоненти.Во моментов, Kevlar има многу апликации, кои се движат од велосипед гуми и трки плови да панцири поради неговата висока затегнувачка цврстина-да-weight ratio—фамозно : "..5 пати посилни од челик на еднаква тежина основа.." Кога се користи како ткаени материјали, тоа е погоден за приставане линии и други подводни апликации.Kevlar е добро позната компонента на лични оклоп, како што се борбени шлемови, Балистички лице маски, и Балистички елеци.Овие неверојатни атрибути може да не бидат игнорирани од страна на Woof Носат кој го виде својот огромен потенцијал како материјал за коњ чизми.Woof Носат имаат користено Kevlar во некои од нивните четкање и над стигнат до чизми.Овие чизми имаат неверојатна сила и се неверојатно тешки обезбедување непроценливо заштита на вашиот коњи нозе додека се уште се лесни и флексибилни.

Главните карактеристики

Избор на клиент