.

.

Conesys 5 Позиција Кружни Конектори Receptacle Домување Слободни Виси (Во Линија); Panel Планината -') (AE550KT20-14SX-LC)

Conesys 5 Позиција Кружни Конектори Receptacle Домување Слободни Виси (Во Линија); Panel Планината -') (AE550KT20-14SX-LC)

DEN 1382.40

Пристапност
Во достапна форма

Mfr : - Conesys.Серија : - МИЛИ-DTL-5015 Серија III.Пакување : Кутија.Дел Статус : - Активен.Конектор Тип : - Receptacle Домување. 5 Позиција Кружни Конектори Receptacle Домување Слободни Виси (Во Линија); Panel Планината -Спецификација за Производ : Категорија : - Конектори, Интерконекции, Кружни Конектори - Housings Mfr : - Conesys Series : - МИЛИ-DTL-5015 Серија IIIPackage : - Box Part Статус : - Active Connector Тип : - Receptacle Housing Type : - За Женски Sockets Number на Позиции : - 5 Shell Големина - Вметнете : - 20-14 Shell Големина, МИЛИ : - -Контакт Тип : - Crimp Contact Големина : - 8 (2), 12 (3)Монтажа Тип : Бесплатни Виси (Во Линија); Panel Mount Mounting Функција : - Flange Fastening Тип : - Threaded Orientation : - XShell Материјал : - Steel Shell Крај : - Cadmium Housing Боја : - -Ingress : - IP67 - Прашина Тесни, Waterproof Material Запаливост Оценка : - -Карактеристики : - -Заштитен : - Shielded Note : - Контакти Не Included Operating Температура : - -55 C 175 CRo HS Статус : Ro HS не-compliant ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8536.69.4020.

Главните карактеристики

Избор на клиент