.

.

DOINGKING WiFi Безжична Камера,Мини USB Камера,1280x720 100° Агол Леќа Хуманоидни Признавање СТАН Далечински Управувач Затворен Камера,за Домашна Безбедност

DOINGKING WiFi Безжична Камера,Мини USB Камера,1280x720 100° Агол Леќа Хуманоидни Признавање СТАН Далечински

DEN 1605.60

Пристапност
Во достапна форма

【Инфраред Ноќ Визија】 : Надзор камера со висока дефиниција инфраред ноќ визија, темно светло така е јасно, и ноќ визија растојание до 5 метри. USB приклучок и игра, повеќе лесен за употреба, ви обезбеди повеќе предности со повисока работна ефикасност.Мали во големина и лесно да ги носите, заземаат помалку простор и тоа може да се следи во секое време и насекаде.Ако имате било какви прашања,ве молиме да ги споделите со нас,ние ќе го направат вашиот побарувачката се исполнат. Мали во големина и лесно да ги носите, заземаат помалку простор и тоа може да се следи во секое време и насекаде. 【Хуманоидни Признавање】 : Wifi видео надзор микро камера има хуманоидни признавање, кога некој влегува екранот автоматски рекорд и алармот, во голема мера го намалува лажни аларми во движење откривање.Како да го Користите : Пред употреба, ве молиме да ја преземете СТАН во прирачникот, приклучок во моќта и камерата ќе има светлина на екранот.Следете ги чекорите во овој прирачник да се поврзе на камерата и на мобилен СТАН за да се постигне далечински мониторинг.4 ft Мемориска Картичка : Максимална поддршка 128 G ( не се вклучени) Пакет Листа : 1 x USB Камера 1 x Ресетирате Уредот 1 x Прирачник . High‑definition инфраред ноќ визија, темно светло така е јасно, и ноќ визија растојание до 5 метри. 【Plug And Play】 : Мини камерата е USB приклучок и игра, повеќе лесен за употреба, ви обезбеди повеќе предности со повисока работна ефикасност.

Главните карактеристики

Item Type:
USB Camera
Material:
ABS
Use:
Indoor
Resolution:
1280x720
USB Power Supply:
DC 5V
Lens Angle of View:
100 Degrees
Loop Recording:
Support
Human Body Recognition:
Support
Number of Infrared:
4
Night Vision Distance:
Approx. 5m/16.4ft
Memory Card:
Maximum support 128G ( not included)
Package List:
1 x USB Camera  :
1 x Reset Device :
1 x Manual  :
Избор на клиент