.

.

AJinTeby Капе Пан Топлина Одбивни Замена за Traeger 34 Серија и Понови Tex, Tex Елита на Пелети Пушач Скари | Тешки Нерѓосувачки Челик

AJinTeby Капе Пан Топлина Одбивни Замена за Traeger 34 Серија и Понови Tex, Tex Елита на Пелети Пушач Скари

DEN 1151.76

Пристапност
Во достапна форма

【Материјал & Димензија】Топлина Diffuser BCA012 : 13 1/8" x 11" x 5 1/2".Тоа е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик материјал, ќе не ' рѓа и лесно деформација и не е лесно оштетување како што е тоа. 【Одговара за】Оваа Нерѓосувачки Челик Diffuser Одбивни точно одговара за Tex Елита и Tex,се вклопува во 2007 понова Tex, Елита Tex Елита, Лил Tex,Tex Елита Скари Сите Traeger скари,Замена на Дел Комплет за Traeger Пелети Пушач Скара. 【Трајни Нерѓосувачки Челик】Оваа топлина diffuser е помалку склони кон warping како лесна челик,дури и во најжешките пушењето услови. ➤Вие не мора да се грижите за топлина deflector ќе кршење.Поддржува тежината и е отпорен на високи температури претставата е исто така, многу добро. 【Заштеди гориво】Оваа топлина diffuser помага да се подобри ефикасноста на согорување на јаглен, и тоа може да се прошири на горење време на јаглен до одреден степен, и да заштедите на гориво за повеќе.Ова како една добра надградба/замена на дел за вашите оригинални diffuser!. 【Работи одлично】Доби temps стабилизира на скара, и не повеќе жаришта или одблесокот прозорци.Топлината deflector создава индиректна греење, за готвење и блокови со пламените јазици, но овозможува на топлина дојде иако.одврати топлината подалеку од центарот, заштита да се изложуваат на храна за директен пламен, без страв од жешкото вашата храна.Направи одлична работа за дури и топлина храна.Големина : BCA012.

Главните карактеристики

Избор на клиент