.

.

Тајмерот Switch, Големи Транспарентен Пат на Поставување Knob 30 ГОДИНИ Задоцнување Опсег 1 Поставете Одложување Контакти временско Реле за Индустриска Автоматизација ?

Тајмерот Switch, Големи Транспарентен Пат на Поставување Knob 30 ГОДИНИ Задоцнување Опсег 1 Поставете Одложување

DEN 717.60

Пристапност
Во достапна форма

1 поставете одложување на контакти може да бидете сигурни дека стабилни перформанси на јавите.Со голем транспарентен пат на поставување knob за поставување на времето лесно.Се користи во индустриска автоматизација на системот и механичка опрема за одлагање компонента.Достапни во четири стилови за избор : 12 V, 24 V, 110 V, 220 V.Усвојување на 35mm din-железнички инсталација метод, лесно да се инсталира и да ги отстраните. 1. Со голем транспарентен пат на поставување knob за поставување на времето лесно 2. Усвојување на 35mm din-железнички инсталација метод, лесно да се инсталира и да ги отстраните. 3. 1 поставете одложување на контакти може да бидете сигурни дека стабилни перформанси на јавите. 4. Се користи во индустриска автоматизација на системот и механичка опрема за одлагање компонента 5. Достапни во четири стилови за избор : 12 V, 24 V, 110 V, 220 V .

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand new
Item Type:
Time Relay
Working Power Supply(optional):
DC12V/DC24V/AC110V/AC220V, 50/60Hz allowable voltage fluctuation range (85%~110%)
Delay Range:
30s
Working Mode:
Release delay
Repeat Error:
≤1%
Number of Contacts:
1 set of delay contacts
Contact Capacity:
AC220V 5A (resistive)
Mechanical Life:
1x1000000 times
Electrical Life:
1x100000 times
Installation Method:
Matching different bases can realize device type 35mm Din-rail installation
Size:
Approx. 50 x 58 x 40mm / 2 x 2.3 x 1.6in
  :
Package List:
1 x Time Relay :
Избор на клиент