.

.

DROLE Earring и Pendant Ќорци Комплет - 200Pcs 10мм Студ Earring со Пост за Полнење и 60Pcs Правоаголник Рамки Ќорци и Cabochons за Изработка на Накит

DROLE Earring и Pendant Ќорци Комплет - 200Pcs 10мм Студ Earring со Пост за Полнење и 60Pcs Правоаголник Рамки

DEN 664.32

Пристапност
Во достапна форма

Она што ќе добиете за - Студ earring со пост комплет 100 Pcs Earring ќорци и 100 Pcs пеперутка earring грб(не вклучува бришење стакло cabochons). 30 Pcs Мешана Боја Правоаголник Pendant Ќорци и 30 Pcs чисто Стакло Cabochons.Вкупно 260 Pcs.Материјал - Студ earring со пост комплет се направени од не ' рѓосувачки челик, правоаголник коцки се направени од алуминиум, cabochons се направени од стакло.Големина - Студ earring со пост комплет може да се вклопат 10мм стакло.Правоаголникот коцки надворешен дијаметар 60.75*12.14*2.25 мм/2.3917*0.4779*0.0885"(Висина*Ширина*Дебелина),внатре дијаметар 49.68*9.89 mm/1.9559*0.3893"(Висина*Ширина).Дупка со големина 7.1*3.7 mm/0.2795*0.1456"(Висина*Ширина).Стакло Cabochons големина е сличен на рамки е внатре во дијаметар, тие може да се вклопуваат.Боја - Earring комплет за само една боја.Правоаголникот коцки 5 бои - Антички Бронза, антички сребрен, бела К, пиштол црна, злато.Употреба - може да се подготви вашата омилена моделот хартија, користете дијамант глазура на површината на неа, а потоа се покрие cabochon на тоа, користете sissors да се намали во право големина, користете дијамант глазура повторно на bezels, покривање на cabochon со хартија назад на рамки, вашиот уникатен накит е завршена!Можете да додадете правоаголник приврзоци за некои ѓердан синџири или копчето синџир со користење на скокни прстени.

Главните карактеристики

Избор на клиент