.

.

BTIHCEUOT DIY Сликарство Сликарство Складирање Кутија, Слика Складирање Кутија, Кристално Десктоп Сад за Возрасни Студент

BTIHCEUOT DIY Сликарство Сликарство Складирање Кутија, Слика Складирање Кутија, Кристално Десктоп Сад за Возрасни

DEN 554.16

Пристапност
Во достапна форма

DIY сликарство може да ја подобри вашата рацете на способност и донесе добро искуство на семејството.Природни и еколошки не‑железо круг дијаманти со јасна површината и повеќе од три‑димензионален ефект.Ја негува трпение, убавина и креативност добро, и добар подарок за деца, тинејџери и возрасни, на Божиќ и на денот на Благодарноста.Следат правилата, да заштедат време и енергија, и да го направи тоа лесно.Едноставна операција, со користење на дијаманти и алатки, само треба да се пополни во областа одговара на секоја марка.Функција : 1. Едноставна операција, со користење на дијаманти и алатки, само треба да се пополни во областа одговара на секоја марка.2. Следат правилата, да заштедат време и енергија, и да го направи тоа лесно.3. Природни и еколошки не‑железо круг дијаманти со јасна површината и повеќе од три‑димензионален ефект.4. DIY сликарство може да ја подобри вашата рацете на способност и донесе добро искуство на семејството.5. Ја негува трпение, убавина и креативност добро, и добар подарок за деца, тинејџери и возрасни, на Божиќ и на денот на Благодарноста.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Сликарство Складирање Box Material : СТП Кожа + Смола Diamonds Size : Прибл. 25 x 25cm/9.8 x 9.8 in DIY сликарство производството чекори : 1. Отвори кутијата и да се провери специјални алатки за painting2. Проверете боја на смола дијаманти и организира нив во редот на coding3. Откривањето на сликата погоре филм, ќе видите многу симболи соодветните кодови во боја (Открие колку што ќе ја објавите)4. Поставете дијаманти според соодветните боја-кодирани броеви на box5. Притиснете го пејст област да ги споделите на вежба fit6. Ви препорачуваме да работат на поставување на смола дијаманти за да се заврши faster7. Со цел да се направи совршена слика, ве молиме место кутија на едно место и се остава никаков простор за секоја линија на symbols8. Со цел да се завршат подобра графика на кутијата, ве молиме инсталирајте ја сортирање низа на авионот на горенаведените материјали разумно Пакет Листа : 1 x Box1 x Partition10 x Торби на Смола Diamond1 x Точка Вежба Pen1 x Точка Вежба Plate1 x Точка Вежба Cement1 x Tweezer1 x Објаснување Лента.

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Painting Storage Box
Material:
PU Leather + Resin Diamonds
Size:
Approx. 25 x 25cm/9.8 x 9.8in
DIY painting production steps:
1. Open box and check special tools for painting :
2. Check color of resin diamonds and arrange them in order of coding :
3. Uncover above picture film, you will see many symbols corresponding to color codes (Reveal as much as you post) :
4. Set diamonds according to the corresponding color-coded numbers on the box :
5. Press the pasted area to let the drill fit :
6. Suggest operate a set of resin diamonds to complete faster :
7. In order to make a perfect painting, please place box in one place and leave no space for each line of symbols :
8. In order to complete better graphics on the box, please install the sorting array on the plane of the above materials reasonably :
Package List:
1 x Box :
1 x Partition :
10 x Bags of Resin Diamond :
1 x Point Drill Pen :
1 x Point Drill Plate :
1 x Point Drill Cement :
1 x Tweezer :
1 x Explanation Strip :
Избор на клиент