.

.

OYEARS Подот Светилка за Дневна Соба Модерна 62 Кристал Наредени Топката Подот Светилка Спалната соба Читање на Антички Бакар Бела Ткаенина Сенка Злато

OYEARS Подот Светилка за Дневна Соба Модерна 62 Кристал Наредени Топката Подот Светилка Спалната соба Читање

DEN 1799.76

Пристапност
Во достапна форма

(Сијаличката Не Се Вклучени).Секој е 16 кг.Ротари се префрлат лесно да го вклучите/исклучите.Светилка Димензија : Секој е 62" висока.Ние сме 100% посветен на вашата комплетна сатисфакција.Модерната кристал подот светилка може да биде на располагање и со многу оркестарот стилови.Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас и да добие нашата поддршка.Модерната Подот Светилка : модерниот подот светилка тело дизајниран со фацетирани кристално стакло топки наредени еден врз сјајна антички бакар заврши метал и врвот дизајниран со бела ткаенина сенка.Секоја светилка користи една 100-вати максимална сијалица(не се вклучени) и се одликува со E26 приклучок, компатибилен со голем број на халоген светилки, ПРЕДВОДЕНА или CFL светлина, крушка.Тие ќе изгледа прекрасно во entryway од дома, или дневна соба или канцеларија дали подот светилка го вклучите/исклучите.што треба Светење на dimly осветлена агол, или подобрување на средината на секоја соба.Совршена како читање светилка акцент светилка.Нијанси се 14" во склопот на врвот x 15" низ дното x 9 1/2" висока.Грижете се-Бесплатно Гаранција : Овој кристал подот светилка доаѓаат со гаранција 2 години.Идеален Décor за Дома : високи стои светилка е достапен се вклопуваат добро со многу оркестарот стилови.Оваа модерна подот светилка карактеристики со наредени кристално стакло топки за сјајна хром финиш метал пол, и со ткаенина сенка, хром финиш на матични и база се совршено заедно со топол тон на светилка е осветлен, со текстура светилка сенка.што треба Светење на dimly осветлена агол, или подобрување на средината на секоја соба.Основи се 10" широк.Безбеден Избор за вас : кабелот и plug на сет на ноќни табела светилки се УЛ наведени,се национално признати за своите стандарди за безбедност.На антички бакар завршница на матични и база се совршено заедно со топол тон на светилка е осветлен, со текстура светилка сенка, Својата елегантна силуета навистина може да биде скапоцен камен за да додадете искра на вашиот простор и дополнување повеќето décor стилови.Тие ќе изгледа прекрасно во entryway од дома, или дневна соба или канцеларија дали подот светилка го вклучите/исклучите.

Главните карактеристики

Избор на клиент