.

.

GWNFT Модерна Вдлабнати Осветлување 7w/12w/20w/30w Ултра Тенок Алуминиум Вдлабнати LED Таванот Светилки за Заштеда на Енергија Затворен Вдлабнати Рефлектори Анти-Отсјај До?

GWNFT Модерна Вдлабнати Осветлување 7w/12w/20w/30w Ултра Тенок Алуминиум Вдлабнати LED Таванот Светилки за Заштеда

DEN 1052.88

Пристапност
Во достапна форма

♠ Имаат ист извор на светлина : Користете 7w, 12w, 20w, 30w, LED чип, полн светлосен флукс 100lm/1w lmoutput целосно да светне кујни, дневни соби, спални, јадење соби, бања, на состанокот соби, канцеларии, ходници. ♠ Имаат ист висока Боја Рендерирање - CRI ≥ 85, јасни бои за целата внатрешна амбиентална светлина на станбен и деловен простор.Температура на бојата : 2700 K , 3000 K , 4000 K , 6000 K. ♠ Имаат ист LED Вдлабнати таванот светилка , со 90% заштеда на енергија 1 W LED = 6 W халоген крушка, , Без УВ или IR зрачење.Едноставен и лесен за инсталација : Нема потреба за мачна процес, тоа може да биде инсталирана во неколку минути.Со комплетен сет на инсталација делови и прибор, стандардот база ви овозможува лесно да го инсталирате во различни позиции во собата.Широк спектар на апликации : Тоа може да се поврзуваа со многу места за да се задоволат потребите на различни апликации во кујни, дневни соби, спални соби, бањи, работни места, ресторани, хотели, луксузни апартмани, салони, јавни површини, како и активности на отворен простор.Почитувани купувачи, ви благодариме за посетата на нашата GWNFT осветлување продавница : имаме практични и иновативни светилки и топол и професионална услуга став, ве молиме изберете еден од вашите омилени светилки да се однесе дома!Тип : Вдлабнати тавански Светилки/вградна светилка/spotlights Material : aluminum7 W димензии : Дијаметар : 9cm, Инсталација длабочина : 4.2 cm, Монтирање на решетка : 7.5cm12 W димензии : Дијаметар : 12cm, Инсталација длабочина : 6.2 cm, Монтирање на решетка : 10.5cm20 W димензии : Дијаметар : 16.5 cm, Инсталација длабочина : 7cm, Монтирање на решетка : 14.5cm30 W големина на : -Номинална моќност : 7w, 12w, 20w, 30w-Напон : 100v-240v-извор на Светлина : LED(вклучуваат)-температура на Бојата : 2700k,3000k,4000k,6000k-Светилка тело боја : бела-Инсталација метод : вдлабнати инсталација-Светлина насока : насока-Карактеристики : светлина, шок-отпорни-Зрачењето област : 5㎡-10 ㎡Пакет се Вклучени : 1*таванот панел light After-продажба гаранција : Почитувани клиенти, ако имате било какви прашања, можете да пратите e-mail на нас.Имаме кадар за онлајн услуги 24 часа на ден, а ние дефинитивно ќе ви даде задоволителен одговор!.

Главните карактеристики

Избор на клиент