.

.

3 Парчиња Деца Екстра Мека Четка за заби Нано за Деца Од 20.000 Bristlesfor Возраст 1 и Над Момчиња Девојчиња Кревка Непцата Заштита на Чистење Чувствителни Непца Рецесија & P

3 Парчиња Деца Екстра Мека Четка за заби Нано за Деца Од 20.000 Bristlesfor Возраст 1 и Над Момчиња Девојчиња

DEN 354.72

Пристапност
Во достапна форма

❤【Наменета за чувствителни заби】 : Нашата 10,000 мека филамент нано четки за заби се специјално дизајнирани за чувствителни заби.Четката процес е сеопфатно подобрување.Напредни врвни наежвам технологија може да се спречи нерамномерна влакната од повредување на непцата. ❤【Чистење е повеќе темелно】 : на влакната на мека четка за заби се многу потенка од обична четка.На мека четка за заби продира во интерденталните и непцето, чисти заби длабоко и без проблеми, ги отстранува нечистотија, и не ја оштетува забната глеѓ. ❤【Погоден】 : Ова добро дизајнирани четка за заби усвојува нанотехношка, која е многу погодна за деца со кревка заби и други заб поврзани со проблеми. ❤【 Соодветна големина】 : големината е соодветен, лесно за деца да се одржи и длабоко чистење, и исто така лесно да се носат. ❤【Пакетот вклучува】 : 3 мека четка во симпатична бои, можете да ги споделите како подароци со вашите деца, или да ги користат за активности на отворено како што се патување или кампување.ВОЗРАСТ-APPROPRIATEChildren 2-10 year SOFT BRISTLESMore од 10.000 убава и мека микро-нано влакната навлезат длабоко во пукнатина и непцето, за чистење на забите без проблеми, отстранување на нечистотија, и да не се оштети enamel ONE МАШИНА ЗА ПОВЕЌЕ USESThe услужни влакната на четката ви помогне да се спречи прекумерна четкање од предизвика заболување на рецесија.Тоа е сеопфатен чистење функција и исто така е погоден за чистење на јазикот.МАТЕРИЈАЛ SAFETYThe услужни влакната на микро-нано прирачник четка за заби се изработени од еколошки стерилни влакна влакната + ABS висок сјај четка рачка, а на дното е направен од силикон материјал, кој е издржлив, безбеден и еколошки.Се ГРИЖИ ЗА ВАШИОТ TEETHIt е многу погодна за луѓе со кревко заби и други заб поврзани со проблеми за да ги заштитите вашите заби.

Главните карактеристики

Избор на клиент