.

.

Воздухот Тело Видов Hack Видов Ножовка Пневматски Сечење Машина Сечилото Отсечени Алатка

Воздухот Тело Видов Hack Видов Ножовка Пневматски Сечење Машина Сечилото Отсечени Алатка

DEN 1444.80

Пристапност
Во достапна форма

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Се продава на .Професионална алатка за комерцијални или повремена употреба.Погоден за широк спектар на сечење барања, вклучувајќи сечење тело панели / исцрпува / шасија' / sills итн.Погодни за сечење сите материјали вклучувајќи го и челик / бакар / алуминиум / месинг / од пластика / fibreglass итн.Опремени со сигурност да предизвика уредот.Компактен дизајн на видоа е идеален за сечење во тешко да се постигне места.Исто така, може да се користи со стандардни ножовка ножеви (како што долго како што се ножеви, кои можете да flex и се наведнуваат) Прилагодливи сечилото гарда.Вкупната должина на сечење нож 240mm Спецификации Макс сечење капацитет 1.5 mm Слободни брзина 10,000 rpm Воздух потрошувачка 6 cfm Оперативен притисок од 90 psi Воздух влезот големина; 1/4" BSP.

Главните карактеристики

Избор на клиент