.

.

Астро Пневматски Алатка 930 Воздух Тело Сабја Видов со 5pc 24 Заби по Инч Видов Ножеви

Астро Пневматски Алатка 930 Воздух Тело Сабја Видов со 5pc 24 Заби по Инч Видов Ножеви

DEN 1531.44

Пристапност
Во достапна форма

Идеален за тело продавница поправка пригушувач и издувните работа.Прилагодливи сечилото водич зголемува сечилото живот.Намалување на сите видови на алуминиум пластични fiberglass и лим.Намалувања сложени форми и помал радиус на кривините на станот и криви површини.На Астро 930 Воздух Тело Сабја Видов со 5pc 24 Заби по Инч Видов Ножеви е идеален за тело продавница поправка пригушувач и издувните работа.Оваа алатка ви овозможува лесно да го исечете сложени форми и помал радиус на кривините на станот и криви површини.На прилагодливи сечилото водич во оваа единица се зголемува сечилото живот и намалување на сите видови на алуминиум пластични fiberglass и лим.Спецификации : Сечење Капацитет : 1.6 mm челик дебелина, Удари во Минута : 9000 BPM, вкупна Должина : 9-1/4" (235mm), Нето Тежина : 1.76 lbs (0.8 kg), Клипот Удар : 1/4", Воздух Влезот Тема NPT : 1/4", Воздух Црева I. D. Големина : 3/8" (10мм), Просечната Воздух Потрошувачка : 4cfm, Воздушен Притисок : 90-120 PSI.

Главните карактеристики

Избор на клиент