.

.

SCITOO ABS Универзална 57 Gt Крило Црна Заден Спојлер на Багажникот Крило

SCITOO ABS Универзална 57 Gt Крило Црна Заден Спојлер на Багажникот Крило

DEN 2723.76

Пристапност
Во достапна форма

FITMENT : Универзален тип, слободно одговара на кривата на вашето возило подобро.КОРИСТ : да се Подобри возачки стабилност, совршен и единствен изглед.Функција : Кога автомобил е возење со голема брзина, Спојлери Крилја ефикасно да се контролира струење надолу притисок, така што влечете коефициент е соодветно да се намали, и на отпор на воздухот на автомобилот е намалена.Затоа, во прилог на Спојлери Крилја исто така е корисно да се заштеди гориво.ИНСТАЛАЦИЈА : Настава Не се Вклучени, Професионална Инсталација Е Препорачливо.УСЛУГА : SCITOO ќе ги провери секој производ пред пратката и да ги преземат многу внимание на нашиот производ квалитетот за да се подобри нашата услуга за вас.Одржување на Влечење : Задниот спојлер се турка назад на возилото надолу, па гуми може да зафат патот подобро и да се зголеми стабилноста.Се намали телесната Тежина : Намалување на тежина на возило со користење на Лесни материјали за да се спречи нестабилен висока брзина на возење.Зголемување на Ефикасноста на искористувањето на Горивото : Со притисок на воздух околу возилото да се намали износот на возилото треба да се гори, за да бутам себе напред.Се создаде Стилски Изглед : Како моден додаток, спојлер совршена насочат изглед на автомобилот.

Главните карактеристики

Избор на клиент