.

.

MightySkins Кожата Компатибилен со Новиот Nintendo 3DS XL (2015) Покрие заврши Налепница Кожи Нарушување

MightySkins Кожата Компатибилен со Новиот Nintendo 3DS XL (2015) Покрие заврши Налепница Кожи Нарушување

DEN 1084.80

Пристапност
Во достапна форма

Ова НЕ е ТЕШКО СЛУЧАЈ.Тоа е винил кожа/decal налепница и НЕ е направен од гума, силикони, гел или пластични.Издржливи Ламинатни дека Штити од Гребење, Исчезнува и Пилинг Ќе Не Нула, слабее или Кора.Не Леплива Хаос.Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО САД : Ние ги Користиме Само 3 M автомобилската-одделение винил, индустријата е најголема доверба бренд, Силен Кожи се произведува во нашата држава-of-the-art објект во Вест Палм Бич, Флорида.Nintendo 3 DS XL (2015) НЕ се Вклучени.Секој Nintendo Нови 3 DS XL (2015) за полнење е отпечатена со супер-висока резолуција со ултра заврши.Сите кожи се заштитени со Mighty Shield.Оваа ламинатни штити од гребење, бледнее, пилинг и најважно од се остава леплива хаос .Нашиот патентиран напредни воздух-порака на винил s совршен инсталација секое време.Кога сте подготвени да ја смените вашата кожа отстранување е брзо, не леплива хаос или gooey остатоци за повеќе од 4 години.Вие не може да тргне наопаку со Mighty Skin.Mighty Skins се отстранува винил кожа, специјално дизајнирана за заштита и измената на сите вашите омилени опрема.Со стотици уникатни дизајни за над илјада уреди, ние го направи тоа лесно за вас да се издвоите од толпата.

Главните карактеристики

Избор на клиент