.

.

Чикаго Прибор за јадење Insignia Водени Зафат 18-Парче нож во собата со блок

Чикаго Прибор за јадење Insignia Водени Зафат 18-Парче нож во собата со блок

DEN 1910.40

Пристапност
Во достапна форма

Патентирана Водени Зафат дизајн природно поттикнува малку зафат се користи од страна на професионални готвачи.Contoured нерѓосувачки челик рачки се елегантни и современи, и се вклопуваат удобно во рака.High-carbon нерѓосувачки челик создава посилна, потешко ножеви да се спротивстави на дамки од ' рѓа и спротивставувајќи.Потпис 26-Степен Коси Мелење работ за оптимални острина, прецизно сечење и лесно се острат.Фалсификувани дизајн за зголемената тежина и рамнотежа.Целосен метал танг обезбедува додаде сила, рамнотежа и контрола.Блок има вграден острилка за едноставен, лесен острат.Природни Acacia дрво блок држи ножеви безбеден.Рака мие и сува веднаш да бидете во најдобра состојба.Целосна доживотна гаранција.Удобно contoured нерѓосувачки челик се справува одржи на високо-јаглерод, од не ' рѓосувачки челик ножеви.Водени Зафат дизајн ви помага да се справи со ножеви како професионален готвач—за dicing, пилинг, paring и сечкање.Вклучува бифтек ножеви и дрвен блок со вграден-во острилка за да се задржи вашите удари од сигурна и безбедна.Водени Контрола На поткрепување на секој нож, каде се справи со исполнува нож, е дизајниран со контрола област тоа природно охрабрува "малку зафат" користи од страна на професионални готвачи за да се обезбеди оптимална контрола. 18-pc Сет вклучува 8" готвач 8" режење 8" serrated леб 7" Santoku 6-1/2." сендвич нож 5-1.2" serrated комунални 3-1/2" paring 3-1/4" нож за лупење 4-1/2" стек ножеви (8) Shears со настроената Природни Acacia дрво блок со вграден-во острилка.

Главните карактеристики

Избор на клиент