.

.

Жените Работат Капа со Памук Sweatband Прилагодливи Еластична Глава Покритие Косата Им се Врати на Работа Капи за Жени Мажи Свети Патрик Ден Чистење Капи

Жените Работат Капа со Памук Sweatband Прилагодливи Еластична Глава Покритие Косата Им се Врати на Работа Капи

DEN 335.52

Пристапност
Во достапна форма

100% Полиестер.Рака Мие Само. 【Материјал】 на Нашите работни капаците се направени од еколошки и дише полиестер влакна (полиестер) + памучна крпа платно. 【Пот-апсорбирање дизајн】На Bouffant капа е дише и удобно, а во внатрешниот пред капа е опремен со памук пот-абсорбента крпа бар, која брзо може да ја апсорбираат потта.И тоа е погоден за четири сезони за да се носат различни бои да се избере. 【Една големина одговара на сите】 На чистење капи со специјално прилагодено за еластична бенд може да се протегала и се протегала по волја да одговара на повеќето големини.Прилагодете ја големината според вашите потреби во секое време да можат слободно да одговара на обликот на главата.Без разлика колку долго или дебели вашата коса е, оваа капа не може целосно да ги покрие тоа. 【Широко се користи во секојдневниот живот】Оваа bouffant шапка е погоден за работа капи, готвење капи, болници, козметички салони, дома заштитна капа, готвач капи, убавината спа капи, отстранување на влакна чистење капи, pet shop главата носат, итн.Тоа е широко се користат во секојдневниот живот.Тоа е многу погодна како подарок на вашето семејство, пријатели, колеги, соседи на Божиќ, денот на Благодарноста, роденден или различни значајни јубилеи. 【Мерки на претпазливост】ве Молиме измијте со ладна вода и благ детергент, и нека се исуши природно да се спречи исчезнува.Машина перат.Ве молиме миење на работа капа пред првата употреба и по секоја употреба.Работни капи со Sweatband за Жени Мажи една size Soft текстура,кожата-пријателски, дише и удобно, отпорни на белење, и не е лесно да се брчка.На Чистење капа донесува хуманизирано дизајн.На внатрешната страна на ззп донесува пот-апсорбирање крпа платно дизајн.Капа донесува рака и прилагодливи тока дизајн, што има добро се вклопуваат и е погодна за сите глава видови и типови коса на мажите и жените во различни индустрии.Средна дебелина, погоден за пролет, лето, есен и зима。Тоа е широко се користат во секојдневниот живот.Многу погодна за давање на семејството, пријатели и сите оние кои сакаат и треба hats Warm Совети Рака мие со ладна вода или машина за миење.

Главните карактеристики

Избор на клиент