.

.

1-Инчен Машина со Дијаметар, 1/4-инчен Директно месо тело, Волфрам Челик Core Кутија Рутер Малку за Рачни Табела Монтирани и CNC Рутери

1-Инчен Машина со Дијаметар, 1/4-инчен Директно месо тело, Волфрам Челик Core Кутија Рутер Малку за Рачни Табела

DEN 1089.60

Пристапност
Во достапна форма

* Индустриски Квалитет Карбид Core Кутија Рутер Малку. * 1 Инчен Дијаметар На Сечење, 1/2 Инчи Сечење Радиус, 1/4 Инчи Челик Месо Тело. * Цврст челик, прекалени тела со Анти-Провизиите Дизајн. * Круг носот рутери за сечење, beading, свирене на флејта и општи орнаментика. * Употреба на CNC и други автоматски рутери, како и рачен и пинг-монтирани преносни уреди.Функција : 1) : 2 flute, карбид падна.Основни Кутија битови ќе се фрлам намали во меки или тврди шумата, како и составот материјали.Тие може да се користи за reeding, свирене на флејта, veining, grooving и општи орнаментика каде круг дното ритам е желба.2) : се Користи со предност водич, тие може да се намали заливите.Може да се користи со рачни, маса-монтирани и CNC рутери.Совршен за изработка на флејта на CNC машини.3) : Наменети за сечење : Ламинатни,МДФ,Veneered,Plywood Wood.Спецификации : Индивидуално/Set : Individual Number на Парчиња : 1 Bit Материјал : Карбид tipped Cutting Кол : 1"месо тело Кол : 1/4"Машина со радиус : 1/2"Flute : 2 Cutter Длабочина : 15cm/5.9"Пакет Содржина : 1 x Core Кутија Рутер Bit Notice : Кога алатка е тапа, го замени со нов инструмент, не продолжи да го користи алатка, со цел да се избегне кршење .Мора да се користи соодветна стегач(не се вклучени овде).Ако стегачот не е круг или се носи, тоа ќе предизвика стегачот не може да менгеме алатка правилно, ве молиме вратете го стега со стандардна спецификација веднаш да се спречи опасна ситуација, како што се справи со тресење, летање исклучување или извртени исклучите кога алатка е да работи со голема брзина.Доаѓаат со пластични случај, ве молиме да бидат внимателни при отварање на случај, овој производ е остар раб.

Главните карактеристики

Избор на клиент