.

.

Normcore 53.3 mm Кафе Дистрибуција Алатка - Еспресо Кафе Leveler - Barista Кафе Израмнување Алатка Вклопува 54mm Breville Portafilters

Normcore 53.3 mm Кафе Дистрибуција Алатка - Еспресо Кафе Leveler - Barista Кафе Израмнување Алатка Вклопува

DEN 959.76

Пристапност
Во достапна форма

Дури и Дистрибуција - подобрување на вашиот tamping и екстракции кога од кафе се дистрибуирани, затоа зголемен принос и подобро дегустација на еспресо.Подобрување на Tamping - оваа алатка нуди ниво tamping површината што ја прави tamping стане полесно и повеќе конзистентен.Брз За Употреба - Пред tamping, едноставно ставете ја директно на вашиот кафе земјата, пресврт околу 2-3 круга насока на стрелките на часовникот, за непречено дури и површината за да tampon.Прилагодлива Висина - Едноставно unfasten на средината на рамката за да ја прилагодите оптоварување длабочина за да одговараат на вашиот кошница и доза.Се вклопува 54mm Breville Portafilters : цел да се вклопи во 54mm Breville Portafilters кои се заострените (Погоден Breville/Мудрец модели вклучувајќи го и Barista Express, Ујп, Допир, Bambino Плус, Infuser, и Duo-Temp Про).НОВИ Normocre Кафе Дистрибутер Алатка е додаток кој се дизајнирани да се движат на кафе постојано и рамномерно со своите две аглеста падини, обезбедување на кафе густина не е локализиран и го намалува триењето, па кафе не се држи на површината.Спецификите : Материјали : 304 од не ' Рѓосувачки Челик / Елоксирани Aluminum Adjustable Длабочина : 4mm - 12mm58.5mm : Тежина 350g53.3мм : Тежина : 296g комплет вклучува : 1 - Кафе Distributor1 - Дистрибутер Застане.

Главните карактеристики

Избор на клиент