.

.

BNYZWOT MC-32 Жичен Електромагнетни Вратата и Прозорецот Контакт Полињата за Вклучите Алармот Security System Анти NC Нормално Затворени врати Сензор за Врата и Прозорец Sensor - (10

BNYZWOT MC-32 Жичен Електромагнетни Вратата и Прозорецот Контакт Полињата за Вклучите Алармот Security System

DEN 263.76

Пристапност
Во достапна форма

Пакет се Вклучени : 10 Поставува x MC-32 Магнетни полиња за Префрлување.(Монтажа завртки се вклучува).Функција : полињата За префрлање е електрични префрлете се управувани од страна на применуваат магнетно поле.Дизајниран за употреба со алармни системи.Одлична за употреба во семејството и фабрика прозорец, врата.итн.Инсталирање на Растојание:Јазот помеѓу 2 парчиња повеќе од 15mm, помалку од 25мм.Белата боја се направи дома голема и убава.Анти-оган АБС материјал.Полињата за Префрлање:Важно : Кога е магнет во близина тоа го прави конективност, кога магнет се отстранува конективност е скршен.Жичен магнетна врата/windows контакт може да биде додаден на безжични/жични Алармни Системи.(некои безжични систем има жичен зони).Тип на прекинувач : никој случај НЕ значи нормално отвори : кога магнет посебна, коло е проводници( светло ); кога магнет заедно, коло не е проводници ( light off ), националниот КООРДИНАТОР значи нормално затворени : кога магнет заедно, коло е проводници( светло ); кога магнет посебна, коло не е проводници ( light off ).Опис на производот : Модел : MC-32. Функција : Белата боја се направи дома голема и убава.Анти-оган АБС материјал.Actuation Растојание : 15-25мм.Аларм за врата сензор широко се користат во работата со сите контрола на пристап и burglar алармни системи.Може да биде инсталиран во дрвена или алуминиумска легура врати и прозорци.Спецификација : Материјал : ABS.Max.Моќност : 10 W.Max.Актуелни : 0.5 А. Контакт Тип : NC Работен Напон : DC100 V.Жица Тип : 1007 UL#24 AWG.Димензија Actuation Растојание : 15-25мм.Дупка со Дијаметар : 4mm/0.16 инч.Вкупна Големина : 64 x 19 х 13mm/2.52 x 0.75 x 0.51 инч.(лл*W*H) Пакет се Вклучени : 10 Поставува x MC-32 Магнетни полиња за Префрлување.Топло Совети не поставете го прекинувачот во вода или coolant.Товарот на напон и максимално оптоварување тековната не смее да надминува максимално дозволената количина на прекинувачот,Влијае врз неговиот животен век.Ризик Гаранција : 100% ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНТИРА : Ако не се апсолутно љубов ги споделите со нас и ние ќе рефундирање на вашите куповна цена БЕЗ ПРАШАЊА ПРАША!Ние сме толку сигурни ќе ви се љубовта на нашите производи.Ова е нашата доверба во квалитетот на производот и посветеност на клиентите.

Главните карактеристики

Material:
ABS.
Max. Power:
10W.
Max. Current:
0.5A.
Contact Type:
NC
Working Voltage:
DC100V.
Wire Type:
1007UL#24AWG.
Dimension :
Actuation Distance:
15-25mm.
Hole Diameter:
4mm/0.16 inch.
Total Size:
64 x 19 x 13mm/2.52 x 0.75 x 0.51 inch.(lL*W*H)
Package Included :
10 Sets x MC-32 Magnetic Reed Switch.
Warm Tips :
Do not place the switch in water or coolant. :
The load voltage and the maximum load current must not exceed the maximum allowable amount of the switch,Affect its service life. :
Risk-Free Guarantee :
100% SATISFACTION GUARANTEED
We are so confident you will love our products. This is our confidence in product quality and commitment to customers :
Избор на клиент